Hlavní navigace

Foodpanda Czech a 600 tisíc fanoušků? Jde o globální stránku na Facebooku

Daniel Dočekal

V pondělí večer zavládla panika, Foodpanda Czech měla na stránce na Facebooku náhle stovky tisíc fanoušků a jejich počet závratným tempem rostl.

Už v květnu 2012 začal Facebook testovat globální Stránky. V praxi to znamená, že spojí všechny jednotlivé lokální stránky do „jedné velké“ a začne ukazovat celkový počet fanoušků na všech takto spojených stránkách.

Jedna z prvních „českých“ stránek, na které se to objevilo, bylo Lancome (červenec 2012), ale od té doby se v žebříčku největších českých stránek postupně objevila řada dalších globálních a „prostým okem“ přestalo být možné zjistit, kolik fanoušků je opravdu „českých“. Mimochodem „české“ Lancome dnes ukazuje 4,6 milionu fanoušků.

V pondělí odpoledne se stránka Foodpanda Czech stala součástí globální stránky a všechny Foodpandy tak Facebook spojil dohromady. Což v praxi vedlo k tomu, že se u Foodpanda Czech začalo ukazovat přes 600 tisíc fanoušků a počet fanoušků navíc poměrně značným tempem stoupá. Některé další údaje ale stránka ukazuje nadále lokálně (zejména počet lidí, kteří o tom mluví) a bude potřeba počkat na přepočty, než se „velká“ čísla objeví i tam.

Marcom

Pro některé uživatele sociálních sítí to bylo důvodem k panice a samozřejmě okamžitému obviňování české Foodpandy z nákupu fanoušků. Nelze se tomu příliš divit, nakupování fanoušků a podvodné získávání fanoušků je na (nejenom) českém Facebooku běžné. 

A poznat globální stránku lze jen tak, že si rozkliknete menu stránky (ozubené kolečko vpravo) a tam uvidíte „Switch region“ (v češtině „Přepnout oblast“). 

Našli jste v článku chybu?
30. 9. 2013 20:53

Já to chápu TOmáši, těch podvodů a podvodníků jsou mraky, stačí se podívat mezi největší české Stránky co mají stovky tisíc podvodně nasbíraných fanoušků. A souhlasím i s tím, že to asi mohli dát vědět předem, otázka je, jestli věděli kdy to Facebook udělá - z mých zkušenosti, když to probíhalo jinde, vůbec nevěděli kdy a vlastně jestli vůbec. Ale mohli aspoň napsat něco o plánech.

1. 10. 2013 7:21
Geret (neregistrovaný)

Staci se podivat do zebricku socialbakers http://www.socialbakers.com/facebook-pages/542225342514368-foodpanda-czech a hned si muzete udela obrazek o realnem poctu fanousku tehle konkretni page, vcetne toho, kolik z nich je z ČR