Hlavní navigace

Fotbaloví fanoušci včera neviděli skoro celý druhý poločas z Eura

26. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 6. 2008

Nepříjemné události se včera dočkali fotbaloví fanoušci téměř po celé Evropě. Kromě Němců, Rakušanů a Švýcarů totiž neviděl nikdo nic téměř z celého druhého poločasu utkání mezi Tureckem a Německem. Konkrétně na Primě mohli diváci vidět další část zápasu až od 86. minuty, kdy padla vyrovnávací branka na 2:2, v 90. minutě se však spojení opět přerušilo. Na tuto nepříjemnou skutečnost dnes upozornil server iHNed.cz. A jaká byla příčina tohoto výpadku? Pravděpodobně šlo o technické problémy na distribuční trase, o kterých se však článek nezmiňuje.

Jak již bylo řečeno, jedni z mála, kteří včas zareagovali, byli Němci, kteří zařadili záběry švýcarské televize. Server však uvádí, že veřejnoprávní televize tím porušila smluvní podmínky UEFA. Právě kromě švýcarské televize jsou totiž ostatní vysílací instituce povinni přebírat pouze její záběry. Na své si tak přišli i mnozí čeští diváci, kteří vědí, že kanál ZDF vysílá na pozici Astra 19.2 st. nekódovaně. Záběry švýcarské televize použila i rakouská ORF1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).