Hlavní navigace

GE Money Bank od ledna nabídne NFC platby a bezkontaktní nálepky

Martin Vyleťal

GE Money Bank začátkem příštího roku nabídne svým klientům NFC platby, neboli možnost platit bezkontaktně přímo mobilním telefonem. Službu bude nabízet zatím pouze ve spolupráci s tuzemskou Telefónikou. Technologii, která umožňuje integrovat debetní i kreditní kartu, bude možné používat v telefonech Samsung Galaxy Note II, S III, Ace 2 a mini 2. V průběhu ledna a února by měly NFC platby začít v síti Telefóniky fungovat i v některých modelech značek Sony či HTC.

GE Money Bank začátkem příštího roku nabídne svým klientům NFC platby, neboli možnost platit bezkontaktně přímo mobilním telefonem. Službu bude nabízet zatím pouze ve spolupráci s tuzemskou Telefónikou. Technologii, která umožňuje integrovat debetní i kreditní kartu, bude možné používat v telefonech Samsung Galaxy Note II, S III, Ace 2 a mini 2. V průběhu ledna a února by měly NFC platby začít v síti Telefóniky fungovat i v některých modelech značek Sony či HTC.

Současně začne banka nabízet také bezkontaktní platební nálepky PayPass, které je možné nalepit například na mobilní telefon. Vydání nálepky, která bude fungovat jako debetní karta MasterCard k běžnému účtu, bude zdarma.,

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
8. 1. 2013 22:05
Ajax (neregistrovaný)

Ja nevim, ale technologicky do toho operator nema co povidat, je to zalezitost banky a aplikace (pokud ne, nekdo udelal nekde chybu) a k druhemu bodu: To mi chcete rict, ze treba jetse nedavno vlajkova lod Googlu Galaxy Nexus (tez Samsung) nesplnuje normy?

6. 12. 2012 12:36

Protože TMO a VF zatím nejsou technologicky připraveni. Ale snahou Telefoniky je, aby se co nejdříve přidali i ostatní operátoři. Proto iniciativa "Czech wallet".

A proč jen tyto telefony? Protože telefon musí: a) splňovat dané parametry toho, jak má NFC implementováno. Není NFC, jako NFC. U některých telefonů je to prakticky jen na párování zařízení s příslušenstvím a pro inicializaci přenosu dat. b) musí pro danou platformu existovat aplikace (existuje pro android, plánuje se snad pro Widows …