Hlavní navigace

Genus Plus odmítla, že by se od října připojovala do vysílání celoplošné TV Pětka

3. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální stanice Genus Plus bude nadále vysílat ve své stávající podobě a nikoliv jako součást chystané celoplošné stanice Pětka. Pro DigiZone.cz to uvedla její ředitelka Alena Roubalová.

Liberecká televize Genus Plus, která je prostřednictvím pozemního vysílání dostupná z vysílačů Ještěd a Černá hora, bude nadále vysílat ve své stávající podobě. Serveru DigiZone.cz to sdělila předsedkyně představenstva televize a její ředitelka Alena Roubalová. Odmítla tak informaci našeho webu, kterou jsme přinesli v pátek, tedy, že se Genus Plus bude připojovat do vysílání nové celoplošné televize Pětka, která vznikne transformací z pražské a středočeské televize Metropol.

MM socky3

K TÉMATU: TV Metropol chce po přejmenování na Pětku najet na starý systém Primy s regiony

Tuto informaci musím odmítnout, nezakládá se na pravdě. Vysíláme dál tam, co dosud, a program, který diváci znají. S provozovateli ostatních regionálních programů se průběžně bavíme o jiných možných řešeních regionálního televizního vysílání v ČR, ale vše je stále ve stadiu diskuse, uvedla Roubalová. Jedním ze způsobů, jak je možné televizi Genus Plus sledovat, je kromě DVB-T také internet. Na něm přešla od 24. srpna na ostrý provoz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.