Hlavní navigace

Gmail upozorňuje na podezřelé přístupy do schránky

Jiří Macich ml.

E-mailová služba Gmail nově upozorňuje uživatele na podezřelé přístupy do e-mailové schránky, které by mohly znamenat prozrazení přístupových údajů a možné zneužití schránky. Monitoring přístupů Google uživatelům své e-mailové služby nabídl již v červenci 2008, ale podezřelé přístupy si aktivně museli hlídat koncoví uživatelé, explicitní automatizované upozorňování dosud chybělo. To se tedy nyní mění. Gmail ve svém webovém rozhraní zobrazí červenou informační lištu, ze které lze přejít na výpis…

Doba čtení: 1 minuta

E-mailová služba Gmail nově upozorňuje uživatele na podezřelé přístupy do e-mailové schránky, které by mohly znamenat prozrazení přístupových údajů a možné zneužití schránky. Monitoring přístupů Google uživatelům své e-mailové služby nabídl již v červenci 2008, ale podezřelé přístupy si aktivně museli hlídat koncoví uživatelé, explicitní automatizované upozorňování dosud chybělo. To se tedy nyní mění. Gmail ve svém webovém rozhraní zobrazí červenou informační lištu, ze které lze přejít na výpis přístupů, z něhož je zase jednoduchá cesta ke změně hesla.

Pro Gmail jsou podezřelé zejména přístupy ze dvou či více zemí v krátkém časovém intervalu. K vystopování lokality používá IP adresu. Pokud uživatel opravdu právě cestuje a shledá všechny přístupy do schránky legitimními, může varování jednoduše odkliknout. Google ale samozřejmě upozorňuje, že tato ochrana není stoprocentní, takže by rozhodně neměla nahrazovat základní pravidla bezpečnosti v čele se silným a pečlivě střeženým heslem. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?