Hlavní navigace

Google Buzz: komunitní funkce pro Gmail a chytré mobily

Jiří Macich ml.

Neoficiální informace se nakonec potvrdily a Google skutečně dává své e-mailové službě Gmail nové funkce pro spolupráci s komunitními servery. Novinka se jmenuje Google Buzz (název lokalizované verze zní Hlášky Google) a v rozhraní služby se objevuje pod odkazem Buzz v levém menu (Google novinku teprve nasazuje, může prý trvat až několik týdnů, než bude zpřístupněna všem uživatelům). Nejde jen o další mikroblogovací službu. Google Buzz má ambice konkurovat projektům typu FriendFeed a v…

Doba čtení: 1 minuta

Neoficiální informace se nakonec potvrdily a Google skutečně dává své e-mailové službě Gmail nové funkce pro spolupráci s komunitními servery. Novinka se jmenuje Google Buzz (název lokalizované verze zní Hlášky Google) a v rozhraní služby se objevuje pod odkazem Buzz v levém menu (Google novinku teprve nasazuje, může prý trvat až několik týdnů, než bude zpřístupněna všem uživatelům). Nejde jen o další mikroblogovací službu. Google Buzz má ambice konkurovat projektům typu FriendFeed a v některých ohledech připomíná experimentální projekt Google Wave. Základem je sdílení stavových zpráv s tím, že se automaticky nabízí sledování zpráv od osob, se kterými jste doposud přes Gmail nejvíce v kontaktu. Google Buzz se neomezuje jen na vlastní systém stavových zpráv, ale nabízí propojení s populární mikroblogovací platformou Twitter.

Dále spolupracuje se službami Flickr, YouTube, Blogger, Google Reader nebo Picasa Web Albums. Přes Google Buzz tak lze mj. posílat echo o sdílených fotkách i videích. Vývojáři a poskytovatelé služeb, kteří budou chtít propojit Google Buzz se svými produkty, mohou využít jednoduché API, které časem nahradí plnohodnotné API. Google Buzz lze využívat jak veřejně, tak v rámci uzavřené komunity. Příchozí komunikace se objevuje přímo ve složce s doručenou poštou, samozřejmě s využitím seřazování komunikace do vláken. Gmail však není jediným místem, kde můžete na Google Buzz narazit. K dispozici je i mobilní aplikace, která podporuje iPhone a druhou generaci platformy Android. Podpora pro Windows Mobile a Symbian S60 se připravuje. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?