Hlavní navigace

Google přijde s vlastním headsetem pro VR. Samozřejmě s Androidem

12. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vedle Cardboardu si vyhledávač chce pojistit pozici i v oblasti virtuální reality bez nutnosti telefonu.

Oculus nebo HTC Vive mohou být zbytečně drahé, vzhledem k tomu, že kartonový Cardboard vyjde na pár stovek. Google by ale příští týden měl ukázat vývojářům novinku – samostatný headset běžící na Androidu. 

Novinka prosákla na Twitteru, kde ji „propíchnul“ Peter Rojas ze serveru Gizmodo. Každopádně podle jeho informací by měl další díl do své VR skládačky Google představit na vývojářské konferenci I/O. Informuje o tom server Techcruch

Podle Rojase má mít nové zařízení také nižší výkon než konkurenční Oculus nebo Vive, ale nebude potřebovat chytrý telefon, jako třeba Gear od Samsungu. Informace o takovém zařízení pronikly na veřejnost už na začátku rokuNovinka by měla běžet na hardwaru společnosti Movidius. 

Google už byl pravděpodobně donucen zareagovat na konkurenci. Cardboard je sice dobrý na sledování videa, ale není moc dobrý pro interakci a akce ve virtuálním prostoru. 

MM balicek

Zároveň bude mimořádně důležité, jak Google svou novinku nacení. Samsung Gear VR vyjde na 99 dolarů, ale k pořádnému fungování potřebuje chytrý telefon aspoň za 650 dolarů. Pokud se tak firmě povede stlačit cenu pod 300 dolarů, mohlo by to podle serveru The Next Web zafungovat a Google by měl v rukách brány do světa virtuální reality. 

Má totiž vlastní obsah. Už v dubnu otevřel YouTube VR videím naplno. Natočení 360stupňových videí přitom už není tak finančně náročné jako před rokem. Novinka YouTube pobere záběry z kamer, které začínají přibližně na 350 dolarech. Případně bude možné využít i open-source model, který představil Facebook na své konferenci F8

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).