Hlavní navigace

Google může získat doménu gtalk.cz zdarma

Jiří Macich ml.

Vstup Googlu na český trh je v plném proudu, ovšem doména google.cz není jediná, kterou si světová jednička mezi vyhledávači včas nezaregistrovala, dokud byla volná. Jednou z nich je gtalk.cz. Jako GTalk bývá označován komunikační program Google Talk. Doména gtalk.cz v držení Radima Hasalíka (mj. provozovatele blogovacího systému Brouzdej) zatím přesměrovává na oficiální stránku Google Talku. Radim Hasalík vydal tiskové prohlášení, ve kterém tvrdí, že Googlu nabídl doménu gtalk.cz k převzetí…

Vstup Googlu na český trh je v plném proudu, ovšem doména google.cz není jediná, kterou si světová jednička mezi vyhledávači včas nezaregistrovala, dokud byla volná. Jednou z nich je gtalk.cz. Jako GTalk bývá označován komunikační program Google Talk. Doména gtalk.cz v držení Radima Hasalíka (mj. provozovatele blogovacího systému Brouzdej) zatím přesměrovává na oficiální stránku Google Talku. Radim Hasalík vydal tiskové prohlášení, ve kterém tvrdí, že Googlu nabídl doménu gtalk.cz k převzetí zdarma a bez dalších podmínek. Chtěl tak předejít možnému spekulování s doménou. Zatím prý čeká na vyjádření Googlu.

Horší by to měl Google při pokusu získat doménu gmail.cz, kterou má v držení Libor Nováček a soudě podle jejího současného obsahu jí pravděpodobně drží ze spekulativních důvodů. I v Česku se registrují domény, které může omylem uživatel vyťukat například jako následek překlepu. Třeba googl.cz nebo gugl.cz. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
6. 9. 2006 12:29
Zednář (neregistrovaný)
A jak dlouho Vám trvalo, než jste nějakou volnou doménu, kterou byste mohl pěkně veřejně předat Google Inc. za 0 Kč bez dalších podmínek? Protože zrovna gtalk.cz je skutečně mimořádně nezajímavá, ta skužba se jmenuje Google Talk, nikoliv Gtalk a Google se nenamáhal ani se zajištěním gtalk.com/net/org atd. Pokud mi je známo, nevlastní ani jednu jedinou doménu, která by obsahovala "gtalk". Věřím, že jste strávil minimálně odpoledne vymýšlením, co by se jim tak asi dalo zaregistrovat a v…
7. 9. 2006 15:11
Diky za nabidku, vse co jsem mel v umyslu se dozvedet jiz vim (= informace jsem si obstaral a pusobi duveryhodne pro mou osobu), vice opravdu netreba:-)