Hlavní navigace

Google nasazuje novou stránku s výsledky vyhledávání

6. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google u všech 37 jazykových mutací svého fulltextového vyhledávače postupně nasazuje novou podobu stránky s výsledky vyhledávání. Jde o nejzásadnější proměnu v posledních několika letech. Mnohem větší roli nyní dostává postranní panel po levé straně, jehož dřívější verze se objevoval jen po kliknutí na volbu Více možností. Nyní je postranní panel standardně zobrazenou součástí stránky s výsledky vyhledávání a umožňuje uživatelům dále pracovat s poskytnutými výsledky. Lze se zaměřit například…

Google u všech 37 jazykových mutací svého fulltextového vyhledávače postupně nasazuje novou podobu stránky s výsledky vyhledávání. Jde o nejzásadnější proměnu v posledních několika letech. Mnohem větší roli nyní dostává postranní panel po levé straně, jehož dřívější verze se objevoval jen po kliknutí na volbu Více možností. Nyní je postranní panel standardně zobrazenou součástí stránky s výsledky vyhledávání a umožňuje uživatelům dále pracovat s poskytnutými výsledky. Lze se zaměřit například jen na obsah zaindexovaný ve zvoleném období nebo je možné namísto tradičního výpisu použít tzv. kolo informací s logickým větvením výsledků vyhledávání.

BRAND

Hledání lze s pomocí inovovaného postranního panelu omezit jen na videa, obrázky, knihy, mapy, zprávy, blogy nebo diskuze. Zachováno zůstalo tzv. real-time vyhledávání, kterému Google říká aktualizace. Jde o hledání aktuálních témat ve stavových zprávách na komunitních serverech nebo v nejčerstvějších článcích na zpravodajských serverech. Lze tak rychle vyhledávat kýžené informace o žhavých událostech. (Tisková zpráva)

Screenshot

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).