Hlavní navigace

Google spustil veřejnou betu svého "wikiprojektu"

Karel Wolf

Po značně dlouhé fázi interního testování Google uvolnil do veřejného provozu svojí vlastní všeobecnou online encyklopedii Knol, jež nese honosný podtitul A unit of knowledge. Knol je zatím po obsahové stránce značně chudý, oproti Wikipedii má však výhodu v jasné identifikaci autora článku. Autoři jsou pod článkem podepsaní a v pravém bočním sloupci dokonce můžeme nalézt jejich krátké BIO s fotografií. Primární autoři článku zároveň fungují jako jeho garanti, bez jejichž souhlasu nelze provádět…

Po značně dlouhé fázi interního testování Google uvolnil do veřejného provozu svojí vlastní všeobecnou online encyklopedii Knol, jež nese honosný podtitul A unit of knowledge. Knol je zatím po obsahové stránce značně chudý, oproti Wikipedii má však výhodu v jasné identifikaci autora článku. Autoři jsou pod článkem podepsaní a v pravém bočním sloupci dokonce můžeme nalézt jejich krátké BIO s fotografií. Primární autoři článku zároveň fungují jako jeho garanti, bez jejichž souhlasu nelze provádět v textu žádné úpravy (Google Blog)

Našli jste v článku chybu?
25. 7. 2008 9:14
Michal Illich (neregistrovaný)
Google Knol není "wikiprojekt", viz definice wiki: "A wiki is a collection of web pages designed to enable anyone who accesses it to contribute or modify content, using a simplified markup language." Knol nesplňuje ani první, ani druhou podmínku. Neboli nezaměňujte "wiki" a "encyklopedie" - příklad Wikipedie k tomu svádí, ale rozhodně nejde o synonyma.