Hlavní navigace

HBO HD odstartuje v dubnu

20. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 3. 2008

Slibovaný filmový kanál HBO ve vysokém rozlišení začal dnes testovat na satelitu HotBird. Vysílání je však určeno pouze pro polský trh, konkrétně platformu „n“, a je kódováno v systému Conax CAS7. Informoval o tom server Satkurier.pl. Kdy se ho konečně dočkají také čeští diváci? Na to dnes serveru DigiZone.cz odpověděl generální ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach. Mým přáním je, aby HBO HD odstartovalo již 1. dubna, ale máme-li si nechat určitou rezervu, řekněme, že to bude v dubnu, řekl Zach.

BRAND23 Workshop

Generální ředitel HBO nám zároveň potvrdil, že program bude jako první nabízen v digitálních kabelových sítích (DVB-C) a jednání probíhají např. s největším operátorem u nás, společností UPC. Kromě DVB-C by se pak mělo HBO HD objevit i v dalších platformách. Vlastníky satelitních HD přijímačů však Ondřej Zach zklame. Se zařazením do DVB-S se počítá až v poslední řadě a jeho termín zatím není stanoven.

K TÉMATU:
HBO HD v Polsku během prvního pololetí 2008. Kdy v Česku?
HBO HD bude nabízeno nejprve v DVB-C nebo IPTV
České HBO ve vysokém rozlišení možná už od příštího roku

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).