Hlavní navigace

HBO přistoupilo po čtyřech letech k drobné úpravě log kanálů Cinemax

30. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Prémiové stanice jsou od letošního roku dostupné zákazníkům kabelových a IPTV operátorů také ve vysokém rozlišení, na satelitu prozatím chybí.

Filmové kanály Cinemax a Cinemax 2 vysílají od začátku tohoto týdne s upravenými logy. Společnost HBO Europe, která je jejich provozovatelem přistoupila k jejich odbarvení. Cinemax se tak zbavil oranžové a Cinemax 2 tyrkysové barvy a obě stanice nyní používají částečně průhlednou variantu. Propustnost bílé barvy je však mnohem menší, než je tomu u kanálů HBO, HBO 2 a HBO Comedy. K drobné úpravě log přistoupil provozovatel jak u verzí se standardním, tak i vysokým rozlišením (HDTV). Poslední úprava identifikátorů těchto programů proběhla v březnu 2010, tedy před čtyřmi a půl lety.

MM socky3

Vysílání kanálu Cinemax ve standardním rozlišení s upraveným logem
Autor: repro foto Cinemax

Vysílání kanálu Cinemax ve standardním rozlišení s upraveným logem

Z ARCHIVU: Kanály Cinemax a Cinemax 2 od března s novou grafikou

Jak si server DigiZone.cz ověřil, loga kanálů Cinemax byla odbarvena i na dalších trzích, kde tato stanice působí. Programy nabízí stejný obsah například i v sousedním Polsku – liší se pouze použitou zvukovou stopou. Grafika programů je v České republice i na Slovensku v originále, upoutávky jsou však dabovány do češtiny. Verze stanic Cinemax s vysokým rozlišením (stejně jako HBO 2 a HBO Comedy) nabízí společnost HBO Europe operátorům od letošního roku. Na satelitu tyto programy prozatím chybí, jsou již ale součástí prémiových nabídek kabelovýchIPTV operátorů. Svým klientům je poskytuje mimo jiné i UPC.

Vysílání kanálu Cinemax ve vysokém rozlišení s upraveným logem. Obrázek lze po kliknutí zvětšit na plnou velikost
Autor: repro foto Cinemax HD

Vysílání kanálu Cinemax ve vysokém rozlišení s upraveným logem. Obrázek lze po kliknutí zvětšit na plnou velikost

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.