Hlavní navigace

Hodinky Pebble trhly rekord v crowdfundingu. 20 milionů USD za měsíc

31. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chtěli půl milionu, dostali čtyřicetkrát tolik. Chytré hodinky zopakovaly svůj úspěch z roku 2012. Tentokrát jim výrazně nahrálo i představení Apple Watch.

Přicházející rekord naznačovalo mnohé. První milion dolarů totiž chytré hodinky Pebble získaly za hodinu od uveřejnění kampaně. Firma už ale nepotřebuje peníze na výrobu, jak tomu často u kickstarterových projektů bývá. Využila crowdfundingový server jako další marketingový a prodejní kanál. 

Samotné hodinky mají stát kolem dvou set dolarů. Fanoušek si tak kupuje slevu. Za svůj příspěvek totiž získá hodinky se čtyřicetidolarovou slevou.

Pebble nemají klasický displej, ale využívají elektronický papír jako čtečky knih v elektronickém formátu. Jsou kompatibilní se všemi aplikacemi, které v ekosystému Pebble vznikly, a na trhu by se časoměřiče ve třech barvách měly objevit během května.

Kromě toho, že budou vodotěsné, vydrží hodinky od Pebble na jedno nabití až sedm dní. Apple Watch přitom zvládnou maximálně osmnáct hodin. 

I přesto očekávání kolem hodinek s nakousnutým jablkem pomohlo Pebble k rekordu. „Apple Watch obecně zvyšují pozornost zaměřenou na wearables a je jen na výrobcích, jak s ní naloží,“ tvrdí televizi CNBC analytik IDC Ramon Llamas.

KL24

Podle analýz agentury budou chytrá zařízení nošená na zápěstí časem tvořit 80 % celého trhu. V 2019 už by se jich mělo prodat kolem sto milionů. 

Rekordy padají ale i na tuzemské scéně. Hvězdou letošního roku je zatím další expedice Dana Přibáně, která na Startovači vybrala necelé tři miliony korun

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).