Hlavní navigace

Honeywell v Brně rozšiřuje své výzkumné centrum. Shání 300 lidí

12. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Loni Red Hat, letos americký Honeywell. V jihomoravské metropoli chtějí Američané postavit tři nové laboratoře.

Až deset milionů dolarů chce Honeywell nasypat do rozšíření svého centra. Brno se tak stane největším výzkumným střediskem firmy v Evropě. Další laboratoře mají Američané v Indii a Číně. 

Rozšíření přichází po dvanácti letech působení společnosti na jihu Moravy. Dnes v centru pracuje víc než patnáct set inženýrů.

"Od roku 2006 jsme svědky stabilního růstu a zvyšování kvalifikace místních inženýrů. Jsme také úspěšní 
v získávání talentovaných zaměstnanců napříč Evropou. Proto je rozšíření výzkumného a vývojového centra v Brně dalším logickým krokem,“ říká Suresh Venkatarayalu, prezident Honeywell Technology Solutions. 

ebf 24 - tip duben

Nové laboratoře v Brně se mají soustředit především na technologie pro letectví a automatizaci. Sehnat dalších tři sta lidí ale bude i ve městě, kde je řada technických fakult, těžké. Především zkušení vývojáři jsou nedostatkovým zbožím a pasou po nich i další velká jména z branže jako IBM, ale třeba i startupy z Jihomoravského inovačního centra. 

Zároveň s Honeywellem totiž už od loňska plní své nové centrum Red Hat. Ten by měl překonat tisícovku zaměstnanců. Technologický park loni rozšířila i nová budova Jihomoravského inovačního centra. „Lidé z vedení Honeywellu taky pravidelně chodí na náš technologický networking 120 vteřin. V minulosti získal Honeywell i inovační voucher, stotisícový poukaz na výzkum od brněnských vědců,“ tvrdí mluvčí JIC Helena Továrková

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).