Hlavní navigace

Brněnský Starcube začne až na podzim. JIC překopalo starý systém

Jan Beránek

Nový program, nová témata a nový muž pro startupy. To všechno v nové budově. Jihomoravské inovační centrum začíná novou kapitolu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od ledna do června se mohou do JIC hlásit podnikatelé se svými nápady do programu JIC Enter. „Kromě prostor získají samozřejmě jednoho mentora, který s nimi bude pracovat po celou dobu jejich pobytu a mohou chodit na naše workshopy a podobně,“ vysvětluje šéf startupových programů Vojtěch Krmíček s tím, že za to budou od mladých firem chtít 1500 korun měsíčně. 

Do půlročního programu je možné se hlásit už teď. V první várce počítá Krmíček s pěti až deseti přijatými firmami, které se pak budou doplňovat průběžně. 

Na začátečnický JIC naváže po prázdninách klasický tříměsíční akcelerační program Starcube. „Letos jsme se rozhodli pro témata Internet věcí a bezpečnost,“ vysvětluje Krmíček s tím, že program povede bosenský rodák Damir Čaušević, který do JIC přešel po více než desetileté štaci v IBM. 

V nových prostorách chtějí Brňáci poskytnout startupům i novou prototypovou dílnu a spolupráci s novými firmami. „Kromě laboratoří okolních firem v rámci Technologického parku chceme mnohem víc zapojit i společnosti z JIC, jako jsou třeba Safetica nebo Robodrone,“ dodává Krmíček. 

root linux t

Novinky chystají i další akcelerátory. Své páté kolo věnované datům, mobilům a analytice, vyhlásil smíchovský StartupYard. Propojení s projektem CEED tech v podstatě akcelerátoru zachránilo život, protože ho opustil největší partner Seznam.cz.

Díky evropským penězům může StartupYard investovat až 30 tisíc eur pro každý přijatý startup a až 250 tisíc eur pro ten nejzajímavější. Přihlášky na Smíchově přijímají do 15. prosince a tříměsíční program začne už v přestěhovaném StartupYardu v březnu.