Hlavní navigace

Brněnský Starcube začne až na podzim. JIC překopalo starý systém

27. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový program, nová témata a nový muž pro startupy. To všechno v nové budově. Jihomoravské inovační centrum začíná novou kapitolu.

Od ledna do června se mohou do JIC hlásit podnikatelé se svými nápady do programu JIC Enter. „Kromě prostor získají samozřejmě jednoho mentora, který s nimi bude pracovat po celou dobu jejich pobytu a mohou chodit na naše workshopy a podobně,“ vysvětluje šéf startupových programů Vojtěch Krmíček s tím, že za to budou od mladých firem chtít 1500 korun měsíčně. 

Do půlročního programu je možné se hlásit už teď. V první várce počítá Krmíček s pěti až deseti přijatými firmami, které se pak budou doplňovat průběžně. 

Na začátečnický JIC naváže po prázdninách klasický tříměsíční akcelerační program Starcube. „Letos jsme se rozhodli pro témata Internet věcí a bezpečnost,“ vysvětluje Krmíček s tím, že program povede bosenský rodák Damir Čaušević, který do JIC přešel po více než desetileté štaci v IBM. 

V nových prostorách chtějí Brňáci poskytnout startupům i novou prototypovou dílnu a spolupráci s novými firmami. „Kromě laboratoří okolních firem v rámci Technologického parku chceme mnohem víc zapojit i společnosti z JIC, jako jsou třeba Safetica nebo Robodrone,“ dodává Krmíček. 

Novinky chystají i další akcelerátory. Své páté kolo věnované datům, mobilům a analytice, vyhlásil smíchovský StartupYard. Propojení s projektem CEED tech v podstatě akcelerátoru zachránilo život, protože ho opustil největší partner Seznam.cz.

Díky evropským penězům může StartupYard investovat až 30 tisíc eur pro každý přijatý startup a až 250 tisíc eur pro ten nejzajímavější. Přihlášky na Smíchově přijímají do 15. prosince a tříměsíční program začne už v přestěhovaném StartupYardu v březnu. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).