Hlavní navigace

Hostem chatu iDNES.cz bude koordinátor digitalizace Duspiva

30. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 10. 2008

Máte jakoukoliv otázku související s přechodem na digitální vysílání v České republice? Budete-li dostatečně rychlí, dostanete odpověď přímo od národního koordinátora Zdeňka Duspivy. Ten bude online na chatu iDNES od 13 hodin. Přímý odkaz na diskusi je zde. Varovné čtverečky v obrazu analogové ČT 2 v Praze, na Ústecku, Plzeňsku a Chebsku už dnes nakrátko vystřídá zrnění, a poté naskočí digitální signál digitálního multiplexu. Kanály, které Dvojka využívá na vysílačích Žižkov, Buková hora, Krašov a Zelená hora, začnou brzy využívat nové digitální sítě.

V Praze a na Plzeňsku to bude multiplex 2 s digitálním signálem Novy a Primy, na Ústecku a Chebsku veřejnoprávní multiplex s programy České televize a Českého rozhlasu. Další vypínání analogové ČT se za měsíc dotkne diváků na Sušicku a Chomutovsku. Podrobnosti najdete v dnešním článku V Praze, Ústí nad Labem, Plzni a Chebu dnes končí analogová ČT 2.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).