Hlavní navigace

HP ePrint: online tisk na tiskárnách Hewlett-Packard

30. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco Google Clound Print se testuje pouze interně, společnost Hewlett-Packard už na svých tiskárnách nabídne službu HP ePrint pro online tisk. Každá tiskárna s její podporou bude mít přidělenou jedinečnou e-mailovou adresu, na níž bude možné posílat materiály, které si chtějí uživatelé vytisknout. Prozatím jsou podporovány běžné typy souborů generované MS Office, PDF dokumenty a obrázky ve formátu JPEG. Potenciál má cloudový tisk hlavně s ohledem na různá mobilní zařízení, která s běžnými…

Zatímco Google Clound Print se testuje pouze interně, společnost Hewlett-Packard už na svých tiskárnách nabídne službu HP ePrint pro online tisk. Každá tiskárna s její podporou bude mít přidělenou jedinečnou e-mailovou adresu, na níž bude možné posílat materiály, které si chtějí uživatelé vytisknout. Prozatím jsou podporovány běžné typy souborů generované MS Office, PDF dokumenty a obrázky ve formátu JPEG. Potenciál má cloudový tisk hlavně s ohledem na různá mobilní zařízení, která s běžnými tiskárnami nespolupracují buď vůbec, nebo jen velmi omezeně. Zato však mají vcelku běžný přístup na Internet.

O správu tisku se postará online rozhraní HP ePrintCenter, jehož prostřednictvím půjde získávat dle nastavení aktualizace, konfigurovat zařízení a sledovat tiskové úlohy. Cloudový tisk bude podporovat nová řada tiskáren HP Photosmart, která na český trh dorazí na podzim. Jejich cena se bude pohybovat od 99 do 249 euro. Hewlett-Packard také uvolňuje aplikaci HP iPrint Photo také pro Android. Umožňuje bezdrátový tisk na tiskárnách HP Inkjet připojených k lokální WiFi síti. Dosud byla poskytována jen pro iPhone, iPad, iPod Touch a zařízení se systémy Symbian a Windows Mobile. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).