Hlavní navigace

Hudební televize Óčko dnes slaví 6. narozeniny

1. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
1. 10. 2008

Český populární hudební kanál Óčko slaví právě dnes své 6. narozeniny. Serveru DigiZone.cz to prozradil jeho generální ředitel Jiří Balvín. Přesto, že zkušební vysílání televize bylo na satelitu zahájeno 15. září ve 12 hodin, ostrý start se datuje právě k dnešku. Před šesti lety vysílalo Óčko ještě na satelitu Eurobird 28.5 st. vých. v tehdejším paketu Czechlink na frekv. 12607/H, SR 27500, FEC 3/4. Televize sídlí a vysílá z vily v pražské Vrchlického ulici. Dostupná je v kabelových sítích, na satelitu, internetu a jako součást zemské sítě 3 v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Na jaře roku 2004 zahájila televize Óčko jednání s mediálním koncernem Mafra Media, od dubna 2005 je jeho součástí jako společnost Stanice O. Podle výsledků sledovanosti je televize Óčko dlouhodobě nejúspěšnějším kabelovým a satelitním televizním programem v České republice. Kanál chystá už na tento měsíc novou soutěž pro neznámé „garážové“ kapely. Nepůjde však o obdobu pořadů jako je X Factor, SuperStar apod. Soutěže se budou moci zúčastnit skupiny, které mají tři a více členů.

ČTĚTE TAKÉ:
Jiří Balvín: Óčko chtělo českou MTV jako svůj druhý kanál
Óčko chystá hudební soutěž pro neznámé kapely
Na návštěvě u… Óčka, úspěšné televize z rodinné vily

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).