Hlavní navigace

Hybridní televize v Česku, podrobný přehled DVB-T2 set-top boxů a start nové WAR TV

7. 10. 2017
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: Československá filmová společnost
TÝDENNÍ REVIZE – Největší tuzemský IPTV operátor O2 spustil nové uživatelské rozhraní, Philips představil OLED televizory a změna Óčka Gold na Óčko Star.

Češi jsou na evropské špici ve využívání HbbTV

Podle aktuálního výzkumu agentury Nielsen Admosphere vlastní televizor 95 procent českých domácností, kterých je celkem zhruba 4,5 milionu. Z tohoto počtu pak sedm procent využívá platformu hybridní televize HbbTV a dalších jedenáct procent má televizor připojený k internetu. Výsledných osmnáct procent představuje zhruba tři sta tisíc domácností a kolem sedmi set tisíc jednotlivců. Během letošního roku si zadavatelé na HbbTV platformě objednali už 113 kampaní, což znamená meziroční nárůst o 230 procent.

HYBRIDNÍ TELEVIZI BUDE VĚNOVÁN ŘÍJNOVÝ KULATÝ STŮL SERVERU DIGIZONE

Češi jako pionýři hybridní televize ve střední Evropě. Co jim nabízí „kabelovka pro chudé“? 

Prohlédněte si prezentace ze středečního večera věnovaného vývoji hybridní televize HbbTV

Přehled více než čtyřiceti DVB-T2 set-top boxů 

Chcete být kompatibilní s budoucím vysíláním v DVB-T2/HEVC, které se od jara rozjelo naostro, a nechcete to řešit výměnou televizoru? Pak nezbývá než přejít na jinou platformu nebo sáhnout po set-top boxu. Situace se naštěstí výrazně vylepšila, a to i oproti jaru 2017, resp. létu 2017, a v porovnání s původním mapováním trhu na počátku roku 2016 je to vysloveně nebe a dudy. Kdyby ovšem stát nastavil podmínky s předstihem tak, jak by to mělo být, nebyli bychom teď v situaci, kdy neustále čekáme na dostupné boxy s HbbTV. A těch je pořád velmi málo, v podstatě jako prstů na ruce, a ceny jsou stále nad čtyři tisíce korun.

Hledáte set-top box pro české DVB-T2? Máme jich pro vás více než čtyřicet…

Odstartovala nová televizní stanice WAR TV

Nový a původní český televizní kanál zaměřený na válku a vojenství zahájil vysílání tento týden, zatím je dostupný u UPC a Skylinku. První den vysílání byl k vidění televizní dokument Dunkirk – Hitlerova poslední pevnost, následoval dokument o válečném velkofilmu Dunkerk režiséra Christophera Nolana. Ve 21:05 pak vysílání pokračovalo úvodním dílem seriálu Zvláštní jednotky. Během noci – od první do šesté hodiny ranní – pak stanice nabídla pořady bez komentáře, například rekonstrukce bitev či bojová nasazení v současných konfliktech.

Odstartovala WAR TV. Dokumentem Dunkirk – Hitlerova poslední pevnost

Podívejte se na start nové televize WAR TV

O2 představilo nové menu své IPTV aplikace

Novinku představí operátor postupně v několika vlnách, první zákaznici se dočkají už příští pondělí 9. října. Jako první přijdou ve zmiňovaném termínu na řadu uživatelé O2 TV XL. Následovat budou diváci O2 TV L, O2 TV M a O2 TV HBO. Posledním zákazníkům bude Moje menu spuštěno během listopadu. Nová funkce O2 TV nazvaná Moje menu analyzuje tisíce hodin obsahu na všech kanálech a třídí je do osmi obsahových kategorií. Stisknutím tlačítka Menu na ovladači se tak divákům zobrazí obrazovka, na níž jsou nejpopulárnější služby O2 TV dostupné na jedno kliknutí.

O2 TV chce nabízet nejpopulárnější pořady „na jedno kliknutí“

Nové OLED televizory od Philipsu

TP Vision v Praze uvedlo televizory pro přelom roku. Jde především o zcela novou OLED, plánovanou na únor 2018, a také o první TV s Quantum Dot. Technologie Quantum Dot, tedy „kvantové body“, pochopitelně u LCD neexistuje. Je to jen marketingové označení nanovrstvy, která však dokáže výrazně vylepšit obraz (zjevná labutí píseň technologie LCD) a zmiňovali jsme se o ní už několikrát. Společnost TP Vision, vyrábějící televizory pod značkou Philips, takovouto obrazovku poprvé zabudovala do modelu PUS8602 a vrstva je umístěna mezi podsvětlením a samotným LCD panelem. Druhou oznámenou novinkou, pokud nepočítáme zlevnění parádní Philips 55POS9002 (podívejte se na náš test), je zbrusu nový 4K OLED řady 9603, přesněji řečeno POS9603. Ke koupi by měl být příští rok někdy v únoru či březnu, a to poprvé u TP Vision v úhlopříčce 65 palců (Philips 65POS9603), tedy 165 cm.

Philips výrazně zlevnil výborný OLED, viděli jsme i první vlaštovku s Quantum Dot

Z Óčka Gold je nově Óčko Star

Od nedělního rána změnila stanice Óčko Gold svůj název na Óčko Star. Podívejte se, jak změna proběhla.

Óčko Gold se změnilo na Óčko Star. Změnu zaznamenal jeden z našich čtenářů

Podzimní schéma kanálu UP Network

Unikátně zaměřená stanice představí například jedinečná letiště i letiště nebezpečná a připravuje také několik pořadů a seriálů z vlastní produkce. Jednou z největších novinek ve vysílání UP Network bude první série dokumentárního seriálu vlastní tvorby Neuvěřitelné příběhy letadel. Diváci se rozhodně mají na co těšit, řekla Eliška Borovská z UP Network. Seriál se natáčel nejen v České republice, ale i v řadě evropských leteckých muzeí a letišť. Začíná 15. října a poběží každou neděli ve 20 hodin. Další původní novinkou jsou Letecké katastrofy slavných (Celebrity Airplane Crashes) na téma „ani celebritám a V. I. P. lidem se nevyhýbají letecká neštěstí a stejně jako všichni ostatní jsou závislí na vrtkavosti osudu“.

UP Network představuje podzimní schéma. Uvádí mimo jiné i vlastní pořady

Krátce

Plán volebního vysílání TV Nova se skládá ze série letních interview, plánovaných on-line rozhovorů a komunikace politických témat v rámci denního zpravodajství a publicistických pořadů. Samozřejmostí je poskytnutí adekvátního prostoru všem relevantním politickým stranám.

Nova láká na „nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii“ 

Od začátku října vysílá kanál Travelxp 4K jako první na světe v Ultra HD 4K a HDR kvalitě na satelitu Hotbird. Vysílání je distribuováno v kodeku HEVC a HDR kvalitě v Hybrid Log Gamma (HLG) standardu, který vyvinuly společnosti BBC a NHK. Jak dodává ředitel společnosti IFC Media Josef Pipek, program Travelxp 4K bude k dispozici i pro operátory na území České a Slovenské republiky, přičemž výhradní zastoupení bude mít jím zastupovaná firma. 

Travelxp v rozlišení Ultra HD (4K) bude dostupný i českým operátorům

Právě vyhlášená akce míří na současné majitele televizorů s obrazovkami s technologii OLED. Prvním 20 přihlášeným nabízí výměnu za QLED. Zatímco LG jakožto největší výrobce televizorů s obrazovkami OLED přišel s reklamním sloganem „QLED není OLED“, Samsung vyrazil do podzimního boje se sloganem „Vyměň OLED za QLED za jednu korunu a dej sbohem vypáleným pixelům.“

Samsung jde tvrdě po televizorech OLED. Výměna za pouhou korunu…

V březnu 2017 nasadilo HBO nový přehrávač určený zpočátku pro Firefox 52.0 a odstranilo tak Silverlight. Nyní HBO mění prostředí celkově a dotkne se to nejen webu, ale i dalších platforem. Uvolněna už byla nová verze aplikace pro televizory s operačním systémem Samsung Tizen, v nejbližší době je na řadě LG WebOS a mj. také mobilní telefony a tablety s Androidem.

HBO GO mění design i aplikace pro televizory. Krátce jsme ho vyzkoušeli

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.