Hlavní navigace

iDnes nabízí blogoromán: dopište Vieweghův text

Redakce

Pro okurkovou sezónu si iDnes schoval literární šlágr: blogový román. Ten mají spoluvytvářet čtenáři, kteří mohou nabídnout svou verzi další kapitoly. Tu první napsal Michal Viewegh, tu další již píšou čtenáři a z jejich verzí se bude vybírat nejenom výherce 10 000 Kč, ale i pokračovatel textu. Čtenářských kapitol má být celkem desítka.

Pro okurkovou sezónu si iDnes schoval literární šlágr: blogový román. Ten mají spoluvytvářet čtenáři, kteří mohou nabídnout svou verzi další kapitoly. Tu první napsal Michal Viewegh, tu další již píšou čtenáři a z jejich verzí se bude vybírat nejenom výherce 10 000 Kč, ale i pokračovatel textu. Čtenářských kapitol má být celkem desítka.

První čtenářskou kapitolu vybere, v případě potřeby lehce upraví a uveřejní na webu v pondělí 17. srpna 2009 patron soutěže Michal Viewegh.

Románový děj bude vrcholit v předvánočním čase, 21. prosince zveřejníme finální podobu desáté čtenářské kapitoly a vznikne tak pozoruhodná knížka. Román desetiletí společně nenapíšeme, ale slušná novelka by z toho možná být mohla, soudí Michal Viewegh.

Podobné akce se v minulosti na internetu již objevily, například na Slovensku běží Slovensko píše román a v Česku pod patronací Neoluxoru Román na pokračování nebo Příběh strýčka Martina Miloše Urbana.
Našli jste v článku chybu?
4. 8. 2009 15:09
V diskusi k tomuto románu jsem našel odkaz na mnohem zajímavější a autentičtější text: http://naocet.sweb.cz/ Těžko lze napsat cokoliv působivějšího a zároveň tragičtějšího. Jde o autentický deník 35leté svobodné dívky Daniely, která v životě marně - a přitom hrozně moc - hledá své štěstí. Nechce tak mnoho - hledá pouze normálního muže, se kterým chce mít rodinu a děti. Tragedie jejího osudu je v tom, že Daniele není souzeno takového člověka najít. Z každého příspěvku jejího deníčku je vidět, j…
4. 8. 2009 16:10
Je samozřejmě možná i ta varianta, že blog Daniela na ocet je mystifikací, podobně jako Ostravak. Některé zápletky příběhu by tomu napovídaly - např. na dvoudenní služební cestu se jezdí obvykle bez sekretářky, ale pokud se jede s ní, pak bez přítelkyně. Jet v trojici manažer, sekretářka, přítelkyně je přinejmenším neobvyklé. Podobně s vyhranou dovolenou na podnikovém večírku - těžko si představit, že by v taneční soutěži spolupracovníků jela vítězná dvojice (tedy kolegové) spolu na dovolenou ve…