Hlavní navigace

Infolinka k digitalizaci má desetinu volajících z Brna

19. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 11. 2009

Podle statistik Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání je každý 11. dotaz na infolince položen obyvateli Brna, kde se bude zanedlouho vypínat analogové vysílání programu ČT 2 z vysílače Brno – Kojál. Uvolněná frekvence bude využita pro digitální vysílání veřejnoprávního multiplexu 1.

Je vidět, že digitalizace je celostátní téma. V říjnu bylo 32 % dotazů z Prahy a 29 % z územní oblasti Plzeň, což jsou regiony, kde docházelo k ukončení zemského analogového TV vysílání. Devítiprocentní zastoupení Brna ale dokazuje, že přechod na digitální vysílání je aktuální i v regionech, kde ke kompletnímu ukončení analogu teprve dojde. Zájem souvisí i se současným zrychleným postupem změn ve vysílání České televize v oblasti Brna, uvedl národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva.

Nejčastějšími dotazy jsou obsahy multiplexů (20 %), termíny ukončení analogového vysílání (17 %) a konkrétní problémy s příjmem digitálního TV vysílání (12 %).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).