Hlavní navigace

Infolinka k digitalizaci má desetinu volajících z Brna

19. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

19. 11. 2009

Podle statistik Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání je každý 11. dotaz na infolince položen obyvateli Brna, kde se bude zanedlouho vypínat analogové vysílání programu ČT 2 z vysílače Brno – Kojál. Uvolněná frekvence bude využita pro digitální vysílání veřejnoprávního multiplexu 1.

Je vidět, že digitalizace je celostátní téma. V říjnu bylo 32 % dotazů z Prahy a 29 % z územní oblasti Plzeň, což jsou regiony, kde docházelo k ukončení zemského analogového TV vysílání. Devítiprocentní zastoupení Brna ale dokazuje, že přechod na digitální vysílání je aktuální i v regionech, kde ke kompletnímu ukončení analogu teprve dojde. Zájem souvisí i se současným zrychleným postupem změn ve vysílání České televize v oblasti Brna, uvedl národní koordinátor digitalizace Zdeněk Duspiva.

Nejčastějšími dotazy jsou obsahy multiplexů (20 %), termíny ukončení analogového vysílání (17 %) a konkrétní problémy s příjmem digitálního TV vysílání (12 %).

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.