Hlavní navigace

Internetové startupy jsou v ohrožení

3. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Krach americké investiční banky Lehman Brother se dotkne poměrně velkého množství globálních internetových startupů. Lehman Brothers totiž třináct let poskytovala rizikový kapitál velkému množství začínajících internetových společností. Kapitálovou podporu LB pro svůj rozjezd čerpala řada zavedených projektů (comScore – největší auditor internetové návštěvnosti v USA), ale také nadějné (nyní osiřelé) startupy, které tak ztrácejí významného sponzora a spolumajitele. Nový vlastník rizikového…

Krach americké investiční banky Lehman Brother se dotkne poměrně velkého množství globálních internetových startupů. Lehman Brothers totiž třináct let poskytovala rizikový kapitál velkému množství začínajících internetových společností. Kapitálovou podporu LB pro svůj rozjezd čerpala řada zavedených projektů (comScore – největší auditor internetové návštěvnosti v USA), ale také nadějné (nyní osiřelé) startupy, které tak ztrácejí významného sponzora a spolumajitele. Nový vlastník rizikového fondu nemusí nutně jevit o internetové portfolio banky žádný zájem. Start-upy se tak mohou jednoho dne dozvědět, že mají nového investora, kterého jedinou starostí je rychlý exit, spekuluje server TechCrunch. Příklad LB však může v době mezinárodní finanční krize inspirovat také další investory k tomu, aby se ke svým internetovým závazkům stavěli opatrněji, nebo se s nimi dokonce rozloučili úplně, píše dále server. (TechCrunch)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).