Hlavní navigace

Internetoví uživatelé nejvíc sledují zprávy na Novinkách a v TV Nova

Autor: Mediaresearch
David Slížek

Žádné velké překvapení – internetová populace se nechová o moc jinak než ta „offlinová“. Hlavními zdroji zpráv jsou pro ni masové služby.

Nějaký zpravodajský zdroj sleduje devět z deseti internetových uživatelů nad 15 let, zjistila studie agentury Mediaresearch. Nejčastěji přitom aktuální denní zprávy sledují na serveru Novinky a v televizi Nova – v obou případech jde o 38 % dotázaných.

Zajímavé je, že na sedmé pozici žebříčku nejsledovanějších zdrojů se mezi zpravodajskými servery, rádii a televizemi ocitl Facebook (21 % respondentů). Potvrzuje se tak, že je pro řadu lidí významným zdrojem informací.


Autor: Mediaresearch

Na druhou stranu se do první desítky neprobojovaly vůbec žádné papírové noviny – pro internetové uživatele už zřejmě přestaly hrát roli zdroje aktuálních denních zpráv. Je to logické – i papírové redakce už si zvykly publikovat aktuality na svých online serverech.

Ne příliš překvapivé je, že zprávy v televizi (nejen na Nově) sledují spíše lidé starší a s nižsím vzděláním, kdežto v mobilních telefonech je čtou spíš mladší a vzdělanější. „Konzumenti zpravodajství v rádiu a v novinách jsou pak z hlediska věku a vzdělání velmi podobní,“ dodává ještě Mediaresearch.

Content 2017 - tip Footshop


Autor: Mediaresearch

Průzkumu se zúčastnila tisícovka respondentů z internetové populace starší 15 let, Mediaresearch pro ni využil Český národní panel.

TIP: K tématu by vás mohla zajímat i tato loňská data od Mediaresearche:

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2015 14:35
Paky (neregistrovaný)

Pane redaktore nezlobte se ale chybí mi na tom ještě zvířátko a nebo nějaká selfíčka českých občanů v důchodovém věku na pískovišti ... U mne je to názorná ukázka nezlobte se bulvárního přístupu bez přidané hodnoty ... s pozdravem bez dalšího komentáře ...

18. 2. 2015 9:20
Jersi (neregistrovaný)

Poslouchejte, Slizek,

kdyz uz chcete drbat novinare a zpravodajstvi, mel byste se nejdriv sam naucit cesky. Po precteni odstavce "Dvě věci. Určitě mi vadí přemnožené reklamy. To je zlo, co by se mělo ze zpravodajství vymýtit. A pak objektivita žurnalistiky a aby vlastníky médií nebyli politicky exponované osoby." mi doslo, ze zlem jste hlavne vy & vam podobni negramoti. Nebudu vam tu chybu ukazovat, mate to za domaci ukol. Mel byste se bud jit doucit gramatiku, nebo se na psani proste vykas…