Hlavní navigace

Inzertní televize InzertMax TV odložila start z letošního října na příští rok

6. 9. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
6. 9. 2010

Nová česká inzertní televize InzertMax TV nezahájí vysílání začátkem letošního října, jak původně slibovala, ale až v příštím roce. Důvodem je odebrání pražského vysílacího kanálu 46 společnosti Czech Digital Group (CDG), na němž tato firma šířila svou digitální síť 3, v níž měla InzertMax TV vysílat. V tuto chvíli jsme však byli nuceni projekt pozastavit a to z důvodu odebrání licence našemu provozovateli, společnosti CDG, řekl serveru Parabola.cz obchodní ředitel stanice Svatopluk Pražák. Situaci v tuto chvíli řešíme a spuštění programu tak plánujeme na příští rok, dodal.

K TÉMATU: Multiplex 3 v Praze by měla posílit inzertní televize InzertMax

InzertMax TV s pozemním digitálním vysíláním v Praze počítala a garantovala ho zájemcům o reklamní časy a teleshopping. Díky DVB-T by měla větší divácký zásah, avšak nemohla by počítat s podmínkou „must carry“, která ze zákona ukládá všem provozovatelům kabelové televize a IPTV zařadit do základní programové nabídky všechny pozemně šířené televizní stanice, protože nemá licenci pro pozemní vysílání. InzertMax TV by se v pražském multiplexu 3 objevila jako program převzatý ze satelitu, pro který podmínka „must carry“ neplatí.

ČTĚTE TAKÉ: Podívejte se na prezentaci chystaného českého kanálu InzertMax

Ve stejném postavení jsou i programy Public nebo Óčko, které sice v pozemních digitálních sítích vysílají, ale nemají licenci pro pozemní vysílání. Televize Public se proto dosud neobjevila například v kabelových sítích společnosti UPC, největšího poskytovatele kabelové televize v České republice. InzertMax TV získala licenci pro satelitní vysílání koncem letošního března, ze zákona musí zahájit vysílání do 360 dnů od obdržení písemného oznámení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o udělení této licence.

CIF 24 - tip - superearly cena

NAPSALI JSME: Televize Inzertmax analyzuje situaci po vypnutí 46. kanálu v Praze

Pražský kanál 46, na němž měla IntertMax TV vysílat v rámci multiplexu 3, odebral společnosti CDG Český telekomunikační úřad (ČTÚ) kvůli nadbytečnosti, protože na něm firma šířila podobný obsah jako na kanálu 59, na němž multiplex 3 vysílá rovněž v Praze. Na kanálu 46 ale na rozdíl od kanálu 59 šířila CDG také programy televize Noe a Prima HD.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).