Hlavní navigace

Ivan Hronec už neprovozuje Filmboxy, nadále je ale v Česku zastupuje

16. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 2. 2011

Placené kabelové a satelitní kanály Filmbox už plně provozuje polská pobočka distribuční společnosti SPI International, která je loni v říjnu převzala od společnosti SPI International Central Europe podnikatele Ivana Hronce. V České republice a na Slovensku však bude prodej těchto programů nadále zabezpečovat další Hroncova firma Film Europe, která do konce loňského září fakticky zajišťovala i jejich provoz.

K TÉMATU: Nový projekt Ivana Hronce s názvem Film Europe získal licenci

SPI International Polska, od 1. října 2010 jediný provozovatel televizních kanálů Filmbox v evropském teritoriu po čtvrt roce dokončil přebírací proces operací souvisejících s technologickým a programovým zabezpečením vysílání televizních kanálů Filmbox od společnosti Film Europe, která vysílání zabezpečovala do 30. září 2010. Film Europe poskytovala po celou dobu přebírání společnosti SPI International Polska technologickou a programovou podporu, přiblížil Hronec, který se nyní soustředí na provozování vlastních televizních programů Kino CS, Doku CS a Muzika CS.

DT24

ČTĚTE TAKÉ: Film Europe chystá kromě paketu CS TV také video na vyžádání

Hronec a jeho firma FILM Europe si nadále podržela i distribuci filmů z produkce SPI International do kin v České republice a na Slovensku. Naším hlavním projektem zůstává kinodistribuce Film Europe domácích a zahraničních filmů, provoz a distribuce CS TV kanálů – Kino CS, Doku CS, Muzika CS a hlavně budování FilmEurope TV, uvedl Hronec. Filmový kanál FilmEurope TV, zaměřený na evropskou filmovou produkci, získal licenci pro satelitní vysílání od české vysílací rady loni v říjnu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).