Hlavní navigace

Jak je to s tím Seznamem? Stěhuje se?

18. 5. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes jsem byl upozorněn na článek v novém Computeru, který čtenářům připomíná Lupu a zvláště jeden náš komentář - ten o CESNETu a jeho serverech. Autor se v něm dopouští nepřesné interpretace, ale podstatný díl viny padá na mne a moji nepřesnou formulaci, takže se cítím povinen uvést věc na pravou míru.

Už jednou jsem na Lupě doporučoval novou přílohu o Internetu, kterou nově přináší časopis Computer v každém čísle. Je přesně taková, jakou bych si ji představoval, kdybych si ji měl sám výmýšlet. Navíc jsou s ní spojena i známá jména českého Internetu, která doposud do světa tiskařské černi pronikala jen velmi zřídka. Jako slušně vychovaný člověk musím jmenovat na prvním místě dámu, tedy Zuzanu Sue Fenclovou, která je mimo jiné nynější autorkou známého Kudykam a samozřejmě také úřadující první vicemiss českého Internetu. Další hvězdou je Patrick Zandl, spolumajitel Mobil serveru, který mimo jiné působí i ve společnosti MIA.

Právě Patrick je také autorem onoho článku, který čtenáře nabádá k návštěvě Lupy. Za to je samozřejmě nutné ho pochválit, jen houšť, jen houšť. Patrick však upozorňuje jmenovitě na můj komentář o CESNETu, který zvolna opouštějí zajímavé servery a to s poukazem na to, že „prý i Seznam, doposud věrný Cesnetu, je na odchodu ke GTS.“

Není to pravda, ale nemohu se bohužel zlobit na Patricka, protože na vině je moje špatná formulace ve zmíněném článku, která zavdala řadě špatných výkladů. Napsal jsem totiž, že Seznam je jednou nohou u GTS. Myslel jsem tím, že u GTS už je umístěno několik aktivit Seznamu, například iShop, nikoliv skutečnost, že Seznam ke GTS pochoduje, a chystá se zcela uchýlit pod jeho křídla. Na základě upozornění od majitele Seznamu, Iva Lukačoviče, jsem ještě týž den zmíněnou formulaci poopravil do současné podoby, která už snad nemůže vyvolat pochybnosti. Jak se ale zdá, nebyl jsem dost rychlý.

Cítím proto odpovědnost za zveřejnění mylné informace, která vyšla v Computeru, a proto se Seznamu, a v tomto ohledu i CESNETu, omlouvám. Na ostatních skutečnostech, které jsem ve zmíněném článku vyslovil, to však samozřejmě nic nemění.

Marek Antoš

MMF24


Starší, související články:

* CESNET pozvolna opuštějí zajímavé servery

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).