Hlavní navigace

Ještěd má být hlavním vysílačem na Liberecku i po digitalizaci

9. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 9. 2008

Dnešní severočeské vydání MF Dnes uvádí, že vysílač Ještěd by měl být primárním zdrojem signálu pro Liberecko i po ukončení analogového vysílání, a to i přesto, že v TPP jako takový nefiguruje. Bude hlavním vysílačem pro Liberecký kraj i po digitalizaci, uvedla pro deník mluvčí Českých Radiokomunikací Marie Fianová. Jak dále dodala, Ještěd bude spadat pod územní oblast Trutnov. Multiplex 2, tedy síť, kde má prozatím zajištěné místo pouze TV Nova, by měl z této lokality odstartovat v srpnu 2010. Veřejnoprávní multiplex, MUX 1, by měl být spuštěn v létě 2009.

KL22 hlasovani

Společnost České Radiokomunikace musí také v rámci přechodu tohoto vysílače na digitální vysílání realizovat výměnu anténního systému. Fianová MF Dnes řekla, že přesné datum však ještě není stanoveno. ČRa zatím neupřesnily ani částku, kolik bude modernizace anténního systému stát. Zatímco Radiokomunikace již dříve deklarovaly, že je Ještěd zajímá jen jako vysílač, Liberecký kraj jej považuje za turistickou dominantu regionu, uvádí deník.

ČTĚTE TAKÉ:
Ještěd slaví pětatřicet let a Radiokomunikace ho prodají
Multiplexy mohou využít více hlavních vysílačů, než je uvedeno v TPP
České Radiokomunikace prodají Ještěd, majitelem bude Liberecký kraj

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.