Hlavní navigace

Kabelové set-top-boxy Handan v Česku končí, nahrazuje je značka Kaon

25. 5. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
25. 5. 2010

Největší dodavatel kabelových set-top-boxů pro poskytovatele digitální kabelové televize v České republice, nymburská společnost Lica, přestal distribuovat set-top-boxy značky Handan a nahradil je novou značkou Kaon. Místo dosavadních tří typů kabelových set-top-boxů Handan CV-5000 pro programy ve standardním rozlišení, Handan CV-6000 PVR pro programy ve standardním rozlišení s pevným diskem na nahrávání a Handan CV-7000 HD pro programy ve standardním i vysokém rozlišení obrazu Lica nabízí nové tři typy boxů.

ROZHOVOR K TÉMATU: Handany je třeba nahradit, výrobce přestal podporovat jejich software, říká šéf společnosti Lica

Výhradně pro příjem programů ve standardním rozlišení obrazu je určen set-top-box Kaon KCF-ES 270 SD zapper, pro příjem programů jak ve standardním, tak vysokém rozlišení Kaon KCF-S270 HD zapper a pro příjem programů ve standardním i vysokém rozlišení, včetně integrovaného pevného disku pro nahrávání, set-top-box Kaon KCF-B3001 HD PVR. Set-top-boxy Handan již nejsou na trhu k dipozici, protože jejich výrobce – korejská společnost Handan ukončila jejich výrobu ke konci roku 2009, informovala na svém webu jihočeská kabelová společnost Elsat.

RECENZE: Kaon KCF-B3000 HCO: konečně kabelový HD set-top-box s PVR!

Nasazení nových kabelových set-top-boxů Kaon ale provází problémy se špatně nastaveným softwarem. Zákazníci jihočeského Elsatu, kterým firma od poloviny dubna distribuovala nové typy set-top-boxů, zaznamenali problémy s vymazáváním uložených programů. Problém se týká toho, že set-top-box po uvedení do provozu a naladění programové nabídky nahodile a někdy až po několika dnech vymaže naladěné programy tím způsobem, že v seznamu programů zůstanou jen některé nebo vůbec žádné stanice a set-top-box je nutno resetovat do továrního nastavení a znovu ho naladit, popisuje firma.

ČTĚTE TAKÉ: UPC už poskytuje ke své digitální kabelovce HD box s pevným diskem

MMF tip early

Elsat proto pozastavil distribuci set-top-boxů značky Kaon a zákazníkům, kterým je už vydal, hodlá v nejbližší době poslat po své síti aktualizaci softwaru. Po zapnutí set-top-boxu a jeho nastavení na některou předvolbu (program) z Rozšířené nabídky (i v kódované podobě) STB automaticky nalezne nový SW a po potvrzení uživatelem provede aktualizaci seoftwaru ve své paměti. Po provedení aktualizace se set-top-box následně přepne do továrního nastavení a bude jej potřeba znovu nastavit a naladit, píše Elsat na svém webu.

Potíže se softwarem set-top-boxů Kaon připustila i společnost Lica, která je do České republiky dováží a upravuje pro potřeby tuzemských kabelových společností. Společnost Lica velmi intenzivně pracuje na vývoji softwaru s výrobci set-top-boxů. Vydání nového softwaru odhadujeme na polovinu května. Software pro HD zapper a HD PVR do konce května, napsal začátkem měsíce v oficiálním prohlášení pro kabelové operátory Martin Kubík z technického oddělení společnosti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).