Hlavní navigace

Kanály Sport 1 a Sport 2 dnes přejdou na formát 16:9

17. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 3. 2011

Sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, které patří pod hlavičku společnosti Chello Central Europe, začnou dnes vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Stane se tak podle plánu, jak oznámil jejich provozovatel minulý čtvrtek. V tuto chvíli jsou však zatím všechny programy ve formátu 4:3, avšak loga, která jsou umístěna výše, než bylo obvyklé, ukazují, že širokoúhle se již dnes bude vysílat. Mírně se změnil i jejich tvar.

K TÉMATU: Diváci Sportu 1 a 2 se dočkají od 17.3. formátu 16:9 a kvalitnějšího o­brazu

Sport TV chce ve formátu 16:9 nabídnout nejprve veškeré živě vysílané události. Konkrétně by mělo jít o španělskou fotbalovou ligu, Gambrinus ligu, slovenskou hokejovou Slovnaft extraligu a další utkání, která budou přenášena živě. Grafika zůstává prozatím beze změny. V tuto chvíli vysílají v České republice širkoúhle sportovní stanice Nova Sport, Eurosport, Eurosport 2, Sport 5 a Golf Channel. nadále ve 4:3 je dostupný Extreme Sports, který naladí například zákazníci UPC Direct.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.