Hlavní navigace

Kde všude v Česku můžete naladit digitální rozhlas? Podívejte se

12. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 10. 2011

UVNITŘ MAPA Již 2,8 milionu obyvatel České republiky může naladit pozemní cestou digitální rozhlasové vysílání. Právě tolik lidí je v dosahu vysílacích sítí příbramské společnosti Teleko, která jako první zahájila letos v dubnu řádné zemské digitální rozhlasové vysílání v tuzemsku. Momentálně je lze naladit v Praze a části středních Čech, na Příbramsku, v Brně a širokém okolí a na Ostravsku. V dalších třech krajích se Teleko chystá vysílání zahájit v nejbližší době.

K TÉMATU: Teleko už šíří v digitálním rozhlasu DAB+ italské stanice RTL a Radio Vaticana

ICTZ23

Teleko je držitelem individuálního oprávnění pro zemské digitální rozhlasové vysílání v Praze a letos tato společnost získala v tendru Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) kmitočty pro krajské rozhlasové multiplexy v Jihomoravském, Moravskoslezském, Ústeckém, Libereckém a Královéhradeckém kraji. Právě pro ně Teleko požádalo Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o rozšíření územního rozsahu vysílání pražského a příbramského multiplexu s programy Českého rozhlasu a mosteckého rádia Gama.

Kromě toho Teleko požádalo Radu, aby mu registrovala převzaté vysílání programů RTL 102,5, RTL Groove, RTL Classic, RTL ItalianStyle, Radio Vaticana. Radní všechny žádosti Teleka odsouhlasili minulý týden, zmíněná zahraniční rádia již v sítích této společnosti vysílají. Firma nyní připravuje zahájení rozhlasového digitálního vysílání v severních a východních Čechách.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.