Hlavní navigace

Ke sloučení Rady České televize a Rady Českého rozhlasu nedojde. Zatím

30. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 6. 2010

Koaliční dohoda mezi budoucími vládními stranami ODS, TOP 09 a Věci veřejnými nebude obsahovat plán na sloučení Rady České televize a Rady Českého rozhlasu, které prosazovala ODS. Návrh narazil na odpor TOP 09, podle níž by takový krok nebyl systémový. Dokud jsou to dva oddělené subjekty, mají mít dvě rady, prohlásil pro Lidové noviny poslanec za TOP 09 Václav Kubata.

K TÉMATU: Co můžou televize a obecně média čekat od nové vlády?

Content First 2022_tip temata

ODS chce obecně snížit počet mediálních rad a jejích členů, ostatní dvě potenciální koaliční strany dosud s návrhem nepolemizovaly. TOP 09 ale má ve svém programu udržení silné role veřejnoprávních médií a chce prosadit jiný způsob volby členů jejich kontrolních rad. Komise, která vyjednává o programových prioritách budoucí vládní koalice, se shodla na tom, že by do budoucna měla možnost do volby členů mediálních rad více promluvit veřejnost.

Z koaličních vyjednávání také vyplynulo, že ani v následujícím funkčním období Poslanecké sněmovny nedojde k dlouho odkládané privatizaci České tiskové kanceláře (ČTK). V tuzemských podmínkách by to nebylo šťastné řešení, citovaly LN místopředsedkyni Věcí veřejných a Poslanecké sněmovny Kateřinu Klasnovou. Privatizaci ČTK dlouhodobě prosazuje ODS, zatím jí ale bránila nevyřešená otázka správy archivu agentury, který vznikl na státní peníze a jeho hodnota je prakticky nevyčíslitelná.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.