Hlavní navigace

Kino Svět bude vysílat v pražském DVB-T, v kabelu by ho měla nabídnout UPC

25. 1. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nová televizní stanice chce navázat na tradici především zaniklých pražských biografů. Vysílat bude dokumenty z domácí i evropské produkce řazené do tematických bloků.

Nabídka volně šířených stanic v rámci pozemní digitální televize se v hlavním městě opět rozšíří. Diváci v Praze si pravděpodobně od přelomu února a března budou moci naladit novou televizi Kino Svět, za níž stojí stejně jako za CS Filmem a CS Mini Československá filmová společnost, respektive její šéf Leoš Pohl. Podle informací DigiZone.cz už se Pohl dohodl na zařazení stanice předběžně také se společností UPC Česká republika, která by měla kanál zařadit do některé z nižších nabídek.

K TÉMATU: Kino Svět a Horor Film Leoše Pohla získaly kabelovou a satelitní licenci

Kino Svět bude vysílat v rámci pražské Regionální sítě 4 a stane se tak čtvrtou stanicí, která v tomto multiplexu vysílá – pokud zde šíření mezitím nezahájí ještě některý další kanál. Provozovatel nepotřebuje k tomuto šíření licenci, program tu bude nabízen jako převzatý. Kabelovým a IPTV operátorům bude program dostupný v rámci distribučních míst společnosti SITEL, se kterou Pohl bude jednat. Půjde o Prahu a Bratislavu. Podobně se nedávno rozhodla i česko-slovenská verze Fashion TV. Na satelitu Astra (CS Link/Skylink) ani Thor (Digi TV/freeSAT) se program zatím neobjeví.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Majitel CS Filmu si registruje ochranné známky a logo s názvem Kino Svět

Proč si stanice zvolila zrovna název Kino Svět? Ne, proto, že by chtěla nabízet filmy světových produkcí, ale proto, že chce navázat na tradici dnes již zaniklých především pražských kin, jako byly například Bio Kotva, Bio Avion, Kino Slávie atd. Co se týká obsahu, nová televize by měla nabídnout dokumenty jak české, tak i ty evropské. Jejími konkurenty, je-li to tak možné nazvat, budou stanice Doku CS a Prima Zoom. Od první jmenované se však bude lišit tím, že nabídne dokumenty v rámci tematických bloků. Kino Svět bude mít tři hlavní pilíře, které se budou dále větvit.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Bude další kanál majitele CS Filmu zaměřený na horory? Registruje si Horor film

Leoš Pohl připravuje pro nový kanál také aplikace do chytrých mobilních telefonů a tabletů. V budoucnu by měl být program dostupný také prostřednictvím widgetů ve smart televizorech. Samozřejmostí budou pochopitelně i webové stránky. Stanice bude živa z reklamy, tzn., že půjde v podstatě o klasický komerční kanál. Na tomto poli ji bude zastupovat společnost Atmedia. Kino Svět chce čerpat také z knihovny CS Filmu, z níž by si mohlo vypůjčit například dokumenty Film o filmu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).