Hlavní navigace

Konkurence Stream.cz od iDnesu se bude jmenovat Playtvak.cz. Už má i logo

8. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Projekt řídí bývalý šéf oddělení PR televize Nova Josef Koukolíček, který stál u zrodu internetové televize Stream.cz a vedl bulvární web Super.cz.

Další krok ke spuštění vlastního videoportálu podobného populární internetové televizi Stream.cz podniklo vydavatelství Mafra. Jeho videoslužba ponese název Playtvak.cz a má již i vlastní logo, které tvoří velký červený kytovec. Upozornil na to server Lupa.cz, podle něhož z podoby loga vyplývá, že projekt bude určen zejména mladším divákům. Podle informací Lupy má na startu nabídnout asi dvacítku formátů, dodal web. Doménu Playtvak.cz má Mafra registrovanou již od loňského března, na této adrese se ale zatím nevyskytuje žádný obsah. Mafra už dříve oznámila, že by svůj videoportál chtěla spustit ještě letos.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Kam se rozprchli bývalí manažeři Novy z týmu Jana Andruška?

Zvýšený zájem o poskytování videí na internetu vysvětluje úspěch videoreklamy na českém trhu. Tento reklamní formát zaznamenává největší meziroční nárůst ze všech typů reklamních sdělení na webu. Tým připravované služby Playtvak.cz vede Josef Koukolíček, který v minulosti stál u zrodu internetové televize Stream.cz a pro Seznam.cz vedl i bulvární web Super.cz. Za generálního ředitele Jana Andruška byl také mluvčím a později vedoucím PR oddělení skupiny Nova.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.