Hlavní navigace

Koordinační skupina apeluje v dalších oblastech na úpravu STA

25. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 11. 2010

Národní koordinační skupina pro digitální vysílání (NKS), která je regulačním orgánem celého procesu v České republice, upozorňuje opět na nutnost úpravy společných televizních antén (STA). Tentokrát se to týká oblastí Jihlava, Trutnov, Brno a Ostrava. V zásilce, která byla zaslána na 10.364 bytových družstev, je obsažena brožura s potřebnými informacemi a také dopis od koordinátora Zdeňka Duspivy.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Vrbno pod Pradědem zaplatí rekonstrukce STA z městské pokladny

Celkem bude obesláno 1564 adres v územní oblasti Jihlava, 3527 adres v územní oblasti Trutnov, 1791 adres v územní oblasti Brno a 3482 adres v územní oblasti Ostrava, upřesnil tiskový mluvčí Tadeáš Novák a dodal: Rozsah nutné úpravy STA se v různých případech liší zejména dle stavu, stáří a udržovanosti konkrétní STA. U starších domů (postavených před rokem 1980) se často doporučuje výměna celých rozvodů i technologie hlavní stanice. Ti, kteří nechali STA celé roky bez údržby a o špatný stav své antény i rozvodů se nestarali, budou muset do změny investovat výrazně více peněz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).