Hlavní navigace

Last.fm opět podporuje i Windows XP

8. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový software Last.fm byl opraven a funguje tak i pod Windows XP. Pro uživatele IP rádií Logitech Squeezebox má ovšem Last.fm špatné zprávy.

Nedávno vydaná nová verze softwaru Last.fm, která nyní ve většině zemí slouží již jen jako klientská aplikace hudebně orientované sociální sítě bez funkcionality personalizovaného rádia a tematických rádií, měla problémy s podporou Windows XP. Krátce po sobě vyšly dvě zásadní aktualizace. První umožnila software pod Windows XP vůbec spustit. 

Druhá pak opravila plug-in pro multimediální přehrávač iTunes, který tak nyní i pod Windows XP umožňuje sledování přehrávané hudby, tedy tzv. scrobbling.  Windows XP sice vyšla již na počátku století a v příštím roce pro ně Microsoft ukončí přípravu už i bezpečnostních aktualizací, ale StatCounter uvádí, že jejich tržní podíl v lednu 2013 činil více než 24 %. 

MM socky3

Podle údajů společnosti Net Applications za stejné období tržní podíl Windows XP dosahoval dokonce téměř 40 %. Podpora Windows XP je tak pro Last.fm dost důležitá. Zvláště, když služba ztratila na atraktivitě. Naopak problémy uživatelů IP rádií Logitech Squeezebox, které přišly s omezením funkcionality Last.fm ve většině zemí světa, provozovatel služby řešit nehodlá. 

Na náš dotaz nepodepsaný pracovník technické podpory Last.fm e-mailem odpověděl, že Logitech již tato rádia nemá v nabídce, takže prý nelze očekávat, že by už jen díky doprodejům počet jejich uživatelů vzrostl natolik, aby mělo smysl vyvíjet samostatnou aplikaci pouze pro srobbling, kterou by bylo možné nabídnout bez omezení geografické dostupnosti. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.