Hlavní navigace

Liberecká televize Genus už nepatří Primě, znovu ji koupil bývalý Syner

Sdílet

Síť regionálních televizí R1, vlastněná televizí Prima, se pomalu rozpadá. Jako první se osamostatnila liberecká televize Genus, jejíž původní majitel, liberecký S group holding (bývalý Syner) od Primy odkoupil zpět většinový podíl ve společnosti Genus TV, a.s. Změnu majitele již odsouhlasila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Regionální televize zároveň změní název z R1 Genus na Genus Plus a od ledna hodlá vysílat samostatně v multiplexu 3.

K TÉMATU: Liberecká Genus TV vystoupí ze sítě R1, chce sama do multiplexu 3

Změna majitele se promítla i v představenstvu firmy, která vlastní vysílací licenci televize Genus. Z funkce předsedy byl odvolán Vladimír Pořízek, který zastupoval televizi Prima, a na jeho pozici byl jmenován Martin Valkovič. Jeho jméno figuruje i ve společnosti Regio Media, jejímž prostřednictvím Prima sdružovala svoje regionální studia R1, a také v TV Produkci, která pro Primu produkuje pořady.

AI2020

ČTĚTE TAKÉ: Co bude s regionálními televizemi RTA a R1 po Novém roce?

Genus Plus již oznámil, že chystá vlastní celodenní vysílání a v rámci multiplexu 3 bude vysílat nejen z libereckého Ještědu, ale také Černé hory na Trutnovsku. Signál liberecké televize tak zachytí diváci jak v Libereckém, tak Královéhradeckém a části Pardubického a Středočeského kra­je.