Hlavní navigace

Liberecká televize Genus už nepatří Primě, znovu ji koupil bývalý Syner

21. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 12. 2011

Síť regionálních televizí R1, vlastněná televizí Prima, se pomalu rozpadá. Jako první se osamostatnila liberecká televize Genus, jejíž původní majitel, liberecký S group holding (bývalý Syner) od Primy odkoupil zpět většinový podíl ve společnosti Genus TV, a.s. Změnu majitele již odsouhlasila i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Regionální televize zároveň změní název z R1 Genus na Genus Plus a od ledna hodlá vysílat samostatně v multiplexu 3.

K TÉMATU: Liberecká Genus TV vystoupí ze sítě R1, chce sama do multiplexu 3

Změna majitele se promítla i v představenstvu firmy, která vlastní vysílací licenci televize Genus. Z funkce předsedy byl odvolán Vladimír Pořízek, který zastupoval televizi Prima, a na jeho pozici byl jmenován Martin Valkovič. Jeho jméno figuruje i ve společnosti Regio Media, jejímž prostřednictvím Prima sdružovala svoje regionální studia R1, a také v TV Produkci, která pro Primu produkuje pořady.

MM AI

ČTĚTE TAKÉ: Co bude s regionálními televizemi RTA a R1 po Novém roce?

Genus Plus již oznámil, že chystá vlastní celodenní vysílání a v rámci multiplexu 3 bude vysílat nejen z libereckého Ještědu, ale také Černé hory na Trutnovsku. Signál liberecké televize tak zachytí diváci jak v Libereckém, tak Královéhradeckém a části Pardubického a Středočeského kra­je.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).