Pro zhruba 70 tisíc dobrovolníků působících na Olympiádě v Londýně bude možná docela složité dodržet velmi přísná pravidla týkající se používání sociálních médií. V zásadě je vyloučeno aby na své účty na sociálních sítích napsali či nahráli cokoliv jiného, než pouze oficiální vyjádření a zprávy, které bude poskytovat pořadatel.
Je vyloučeno aby se zmiňovali o tom co dělají, kde jsou. Stejně tak mají zakázáno zveřejňovat informace o atletech a jakýchkoliv dalších VIP, se kterými se setkají při svém působení. Zejména s ohledem na informování o tom kde se nacházejí, to bude mít pořadatel těžké, dnešní sociální sítě automaticky připojují informaci o lokaci. A uhlídat 70 tisíc dobrovolníků (aby si tuto funkčnost vypnuli) bude hodně složité. Nemalý problém bude vznikat u nových mobilních telefonů, ty k fotografiím také připojují lokaci.
Dobrovolníci také nesmí o Olympiádě diskutovat kdekoliv jinde, než v oficiálních fórech a skupinách. V praxi tak nakonec na svůj účet či blog mohou maximálně napsat, že „Jsou nadšeni jako dobrovolníci na Olympiádě“. Paradoxní je, že pravidla týkající se dobrovolníků, zakazující diskuzi na Internetu o Olympiádě mimo oficiální fóra, nemají žádné časové omezení. Pořadatelé tak mohou dobrovolníky, bez kterých by Olympiáda prakticky nebyla možná, stíhat ještě měsíce a roky poté, co Olympiáda skončila.
Zdroj: London Olympics Restrict Volunteers Twitter and Facebook Use