Hlavní navigace

Maďarská televize RTL Klub bude muset přerušit vysílání na půl dne

7. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 7. 2009

Legislativa v Maďarsku je vůči elektronickým médiím poměrně tvrdá. Na své kůži si to vyzkouší komerční televize RTL Klub, která bude muset přerušit vysílání na 12 hodin. Jde o sankci, kterou vysílateli udělil národní regulátor za nepřístojný obsah v populární talkshow.

Jak uvedl server Mediálne.sk, jde o největší sankci vůči televizi v historii maďarského televizního trhu. Dosud se uplatňovaly menší sankce – například přerušení vysílání jen na několik minut nebo pokuta. V minulém týdnu vysílala RTL Klub černou obrazovku jen s oznámením o porušení zákona až dvakrát. Podobné sankce jsou z hlediska českéhoslovenského trhu nepředstavitelné. V minulosti se na Slovensku stalo jen jednou, že by televize přerušila vysílání z vůle regulátora. V roce 2006 tak musela učinit televize Markíza, která v čase Televizních novin vysílala textovou informaci o porušení zákona po dobu 15 minut.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).