Hlavní navigace

Maďarské UPC popírá přesun na jinou orbitální pozici

20. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 6. 2008

Přesun platformy UPC Direct na jinou orbitální pozici dnes oficiálně pro server Satkurier.pl odmítla maďarská pobočka kabelového a satelitního operátora UPC. Máme platné dlouhodobé smlouvy na vysílání z pozice Astra 19.2 st. vých. a převod platformy je zkrátka nereálný, konstatovalo tiskové oddělení z Maďarska. Operátoři pravidelně zvažují podle UPC možnost přijmu z alternativních pozic, a proto se provádějí i tyto zkoušky. Provozovatel satelitu Thor, společnost Telenor, měl dle vyjádření satelitní a kabelové firmy ukázat, že je schopen šířit pravidelné rozhlasové a televizní vysílání.

MKT nástroje 2 tip

Dle vyjádření serveru tvCentrum, které jsme vám přinesli dnes dopoledne, jsou však právě ony dlouhodobé smlouvy jedním z hlavních faktorů pro přesun UPC Direct na jinou satelitní pozici. Brzy jim vyprší platnost a o kapacitu má mít zájem francouzská platforma TPS. Dalším jazýčkem na vahách má být pak také nedostatečný datový prostor pro nové kanály a tím i budoucí rozšiřování platformy. Ovlivňujícím faktorem by podle tvCentra mohla být i skutečnost, že platforma bude myslet především na maďarské a rumunské abonenty. Na těchto trzích už funguje rumunská Digi TV, která působí právě na onom satelitu.

K TÉMATU:
Satelitní služba UPC Direct zkouší novou pozici. Přesune se?
satCentrum: Zákazníky UPC Direct zřejmě čeká přetáčení parabol

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.