Hlavní navigace

Majitel Primy připravuje první televizi ve 3D s přenosy z Ligy mistrů

16. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2010

První televizní stanici, která bude vysílat trojrozměrně, se chystá spustit spolumajitel televize Prima, švédská mediální skupina Modern Times Group (MTG). Placený program Viasat 3D bude k dispozici předplatitelům skandinávské satelitní služby Viasat 4A, která vysílá z družice Astra 4A na pozici 5 stupňů východně. Podle serveru Broadbandtvnew­s.com se na něm bude podílet společnost Samsung.

K TÉMATU: V České republice odstartoval dokumentární kanál Viasat Nature

3D je stále ve velmi ranné fázi vývoje, ale očekáváme, že v budoucnu bude třeba stále více stereoskopického obsahu, prohlásil prezident MTG Hans-Holger Albrecht. Viasat 3D nabídne živé přenosy z fotbalové Ligy mistrů, ale také 3D filmy ve formě video on demand, tedy na vyžádání. Vysílat bude pro Švédsko, Norsko a Dánsko. Na přenosech Ligy mistrů se bude přímo podílet satelitní společnost SES Astra.

CIF - osobnosti

Z ARCHIVU: Do Primy vstupuje švédská MTG

MTG provozuje celou řadu tematických placených kanálů Viasat, z nichž tři – Viasat History, Viasat Explorer a Viasat Nature – jsou součástí nabídek placených televizních služeb v České republice. Viasat History navíc ve svém vysílání propaguje televize Prima a její druhý program Prima Cool.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).