Hlavní navigace

Majitel tří kabelovek získal registraci pro převzaté vysílání

24. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 4. 2008

Společnost BKS Capital Partners (BKS) získala tento týden od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kabelovou registraci. Může tak provozovat převzaté vysílání v kabelových sítích například v Jilemnici, Havlíčkově Brodě, Frýdlantu nad Ostravicí nebo ve Světlé nad Sázavou. Stejná společnost v polovině března koupila firmy Telko, HBTV a Amos, tedy tři provozovatele kabelové televize a internetu.

Podle březnových informací chce BKS do zakoupených společností dále investovat a dodávat služby televize, internetu a telefonování do malých a středně velkých měst v České republice. Během roku a půl chce mít společnost přes 100 tisíc předplatitelů. Plánuje toho dosáhnout tím, že odkoupí stávající společnosti a zavede kabelové televizní vysílání do měst, kde dříve nebylo dostupné.

Lupa tip MF temata2

Od RRTV má společnost BKS povoleno vysílat stanice veřejnoprávní televizerozhlasu, Novu, Primu, Novu Cinema, Galaxii sport, Óčko, TV Noe, programy Nostalgie, CS Film a Minimax i prémiové filmové kanály HBO, HBO 2, Cinemax, Cinemax 2, Filmbox, Filmbox Extra a Film+. Z rádií může šířit také komerční stanice Frekvence 1, Rádio Černá Hora, Rádio Hey, Radio Program a programy slovenského veřejnoprávního rozhlasu.

BKS bude muset zařadit do své nejlevnější nabídky také všechny nové stanice, které začnou volně vysílat zemskou digitální cestou (DVB-T). Na přelomu května a června by proto měla to jejích sítí přibýt zpravodajsko-publicistická Z 1 a v létě plnoformátová TV Barrandov.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.