Hlavní navigace

Majitel UPC koupil programy TV Paprika a TV Deko, známé i v Česku

1. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 10. 2007

Kabelové a satelitní programy TV Paprika a TV Deko, známé rovněž českým divákům, změnily majitele. Novým vlastníkem je společnost Chellomedia ovládaná koncernem Liberty Global, majitelem panevropské kabelové a satelitní společnosti UPC. Kromě těchto dvou stanic firma získala také maďarský filmový kanál Filmmúzeum.

Cloud23

TV Paprika je zaměřená na kulinářské umění a TV Deko je lifestylovou stanicí, obě vznikly a vysílají z Maďarska. Kromě této země vysílají také na Slovensku a v České republice, vždy v upravené jazykové verzi. V bývalé federaci je zastupuje Marcel Para, bývalý statutární zástupce minulého generálního ředitele veřejnoprávní Slovenské televize Richarda Rybníčka.

UPC nabízí TV Papriku a TV Deko jak v kabelových rozvodech, tak prostřednictvím satelitní služby UPC Direct. Majiteli UPC patří také společnost Zone Media, která provozuje nebo zastupuje kabelové a satelitní programy Zone Club, Zone Romantica a Zone Reality. Koncernu také patří kanály Minimax, Sport 1 a Sport 2. Společně s MGM Networks nabízí filmový kanál MGM ve střední a východní Evropě.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).