Hlavní navigace

Mall.cz loni vydělal 9,5 milionu korun. Investoval do nových služeb

10. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zavedení dopravy zdarma, rozšíření pobočkové sítě z deseti na patnáct prodejen a uvedení vlastní kreditní karty. To je jen část novinek, které Mall.cz loni provedl.

Zdroje investujeme do dalšího rozvoje. I přesto jsme ve  skončeném fiskálním roce dosáhli v Česku zisku 9,5 milionu korun, komentuje výsledky šéf internetového obchodního domu Marek Liška. 

Internet Mall navýšil v uplynulém roce základní kapitál o 145 milionů na současných 289 milionů. Další navýšení o zhruba 200 mil. Kč je v plánu během několika následujících měsíců. Zdroje chce firma využít zejména k další expanzi do regionu střední a východní Evropy.

Vzhledem ke každoročnímu výraznému nárůstu počtu objednávek vyhlásil majitel Mall.cz výběrové řízení na nový centrální sklad. Do větších prostor se chce přestěhovat už v příštím roce. Změnami prošel letos i web e-shopu, který se snaží přizpůsobit rostoucímu počtu objednávek z tabletů. 

Dařilo se i celému Netretail Holdingu, který za uplynulý fiskální rok hlásí obrat ve výši osmi miliard. Tedy nárůst o 34 procent. Kromě Česka provozuje firma e-shopy také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku či ve Slovinsku. Společnost má od července nového výkonného ředitele. Ondřej Fryc se přesunul na pozici generálního ředitele. 

webcast bezpečnostní katastrofy

Rostla ale i konkurence. Alza.cz, která působí na českém a slovenském trhu, loni dosáhla pětinového zvýšení obratu bez DPH na 9,2 miliardy korun. Další z velkých internetových prodejců elektroniky CZC.cz zaznamenal v roce 2013 nárůst tržeb o téměř 40 % na 1,75 miliardy korun. A tento trend se mu daří držet i letos. Za prvních šest měsíců zaznamenalo CZC.cz meziroční nárůst tržeb o 49 %. 

„Příznivě se pro CZC.cz nevyvíjí jen souhrnné statistiky, ale také dynamika tempa růstu, která od začátku roku stoupá a z lednových 40 % v červnu dosáhla na 60 %,“ uvedla Jitka Dvořáková,  generální ředitelka CZC.cz.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.