Hlavní navigace

Martin Malý končí v Druidly, v Economii má postavit tým vývojářů pro inovace

David Slížek

Startup Druidly opouští jeden z jeho zakladatelů. Martin Malý, známý na českém internetu pod identitou „Arthur Dent“, míří do vydavatelství Economia.

„Odešel jsem z Druidly, to už víte. Co budu dělat, to taky víte. Nevíte jen kde: ve vydavatelství Economia. Na půli cesty mezi redakcemi a IT,“ prozradil Martin Malý na svém blogu, kam po odchodu ze startupu Druidly míří.

Ve vydavatelské firmě, která vydává například Hospodářské noviny, Respekt nebo Ekonom, by měl podle vlastních slov postavit tým vývojářů pro inovativní projekty. 

Adam Javůrek a jeho kolega Štěpán Horn budou vytvářet nějaké inovace a s nimi na tom budou pracovat lidi jako je Lucie Tvarůžková, Petr Kočí, Honza Boček nebo Ondřej Vrtiška, tak jste si možná říkali, že tam chybí ten tým nadšených vývojářů, co jejich skvělé nápady zrealizuje do funkční webové podoby. No a ten tým začnu, až se rozkoukám, vytvářet právě já, spolu s těmito lidmi,“ píše Malý.

CIF17_Rabaino_Lupa

Druidly podle něj jeho odchodem nekončí, ale bude fungovat dál, upřesnil Malý na Facebooku. Na dotazy, jak se Malého odchod na chodu firmy projeví, zatím Lupě nikdo z Druidly neodpověděl. 

Aplikace pro publikování obsahu na mobilních telefonech získala loni v létě investici více než 2 miliony Kč, kterou do podniku vložil zakladatel legendárního diskusního serveru MaMedia Milan Votava.

Našli jste v článku chybu?
3. 3. 2013 22:48
martin V (neregistrovaný)

Líbí se mi, jak MM stále přechází mezi projektama a vždycky je hodně nadšený ze změny, která před ním otvírá nečekané možnosti a on se konečně bude moci plně realizovat, aby z toho po poměrně krátké době, docela v tichosti vycouval... Druidly pravděpodobně propálilo ty dva miliony a umírá.

3. 3. 2015 14:14
Marek (neregistrovaný)

Přesně tak. Jen se podívej na profil Martina Malého na Linkedin. Už nám zase změnil zaměstnání, teď dělá jakéhosi Senior konzultanta v jakési energetické firmě :-) Baví mě číst jeho bláboly a to, jak si hraje na IT celebritu. Já sám jsem programátor a znám opravdu špičkové programátory a žádný z nich neblekotá na netu, jaký je to machr, ale v tichosti tvoří a tvoří ... kvalitní software, zatímco tyhlety týpci typu Martina Malého diskutují všude možně jako největší celebrity o programování :-) A …