Hlavní navigace

Martin Rozhoň (Vivantis): Skupina Vivantis už celá patří Mall Group, já investuji do startupů

6. 6. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český e-commerce trh si časem mezi sebe rozdělí hegemoni Alza a Mall a k nim přibude Alibaba a Amazon, předpovídá dnes už bývalý majitel e-shopové skupiny Vivantis.

Český e-commerce trh roste a všichni věří v budoucnost. To ale nemůže pokračovat donekonečna, trh se musí vyčistit a zkonsolidovat, říká zakladatel a donedávna také majitel e-commerce skupiny Vivantis Martin Rozhoň.

Důkazem je i on sám. V loňském roce v tichosti dokončil prodej Vivantisu skupině Mall Group Jakuba Havrlanta, za kterou stojí peníze Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a skupiny PPF. „Vivantis potřeboval silného partnera, aby do budoucna mohl být na špičce. A po osmnácti letech ve firmě pro mě osobně nastal čas pro změnu,“ komentuje svůj krok.

Mall Group (tehdy ještě jako E-commerce Holding) do Vivantisu finančně vstoupil už v roce 2014. „Vstup investičního partnera jsem zvažoval několik let, ve hře byla i Alza a další subjekty, včetně zájemců ze zahraničí,“ popisuje Rozhoň. Sadu do té doby samostatných e-shopů (Krasa.cz, Parfemy.cz, Prozdravi.cz, Hodinky.cz, Sperky.cz a Modnidoplnky.cz) krátce po investici zastřešil jednou souhrnnou značkou Vivantis.

ICTZ_2022_EARLY

O obrovské konkurenci na českém e-commerce trhu, cenové válce a zmenšujícím se prostoru pro ziskovost, ale i o plánech po prodeji firmy a o svých investicích do startupů mluví ve videorozhovoru pro Lupu:

Videorozhovory vznikají ve spolupráci s Asociací pro elektronickou komerci (APEK).

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.