Hlavní navigace

Aplikace MasterCard Mobile bude dostupná i pro Windows Phone

6. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zákazníci ČSOB a Ery, kteří přes tuto aplikaci od února utratili 15 milionů korun, se mohou těšit na nové funkce. GE Money Bank začne nahrávat platební karty do mobilu na dálku.

Službu MasterCard Mobile spustila v Česku karetní asociace společně s ČSOB a Erou koncem ledna. Od té doby aplikaci použilo 15 tisíc uživatelů. Mobilní aplikace MasterCard Mobile umožňuje zákazníkům platit prostřednictvím mobilního telefonu, aniž by podporoval technologii NFC.

Ještě letos chce ČSOB v aplikaci umožnit dobíjení kreditu do mobilních telefonů. Po technické stránce je systém na toto rozšíření připravený, ale stále ještě probíhají obchodní jednání s operátory. Jisté je, že alespoň zpočátku bude možné postřednictvím aplikace dobíjet kredit jen u některých mobilních informací. Do konce roku by měla přibýt také možnost placení jízdenek a parkovného.

Podle Rolanda Katony z ČSOB banka pracuje i na řešení, které by umožnilo prostřednictvím MasterCard Mobile platit v kavárnách a restauracích, které nejsou vybavené platebím terminálem.

V současné době je aplikace dostupná pro operační systémy Android a iOS. Ještě v průběhu letošního roku by se ale měla objevit i verze pro Windows Phone 8.

Nahrání karty na SIM protřednictvím mobilní sítě

Zákazníci GE Money Bank mohou taktéž od ledna využívat k placení svůj mobilní telefon díky technologii NFC, kdy je platební karta nahrána na SIM kartu. V současné době technologii NFC na českém trhu podporuje 8 smartphonů. Jejich počet by ale v nejbližších měsících měl podle zástupců Telefóniky výrazně stoupnout.

GE Money Bank nyní testuje řešení, které umožňuje nahrávat platební karty přímo na SIM kartu v mobilním telefonu a to na dálku, prostřednictvím mobilní sítě. Tato možnost bude fungovat zatím pouze v síti O2. Na SIM kartu se vejdou tři různé platební karty.

Česká spořitelna začíná vydávat nálepky

Česká spořitelna dosud vydávala pouze plnohodnotné bezkontaktní platební karty. Do června letošního roku jich mezi své klienty distribuovala více než milion. Nyní začíná, podobně jako například GE Money Bank, nabízet bezkontaktní nálepky. Ty budou fungovat jako debentní karta. Bude je možné použít pro bezkontaktní platby, platby na Internetu i pro výběr hotovosti prostřednictvím služby Cashback.

MM AI t

Telefónica chce nabízet POS terminály s NFC

Na technologii NFC sází i česká pobočka Telefóniky. Na podzim plánuje spustit pilotní projekt mPO2S, v jehož rámci chce rozmístit stovku nových POS terminálů. Jedná se o přenosné platební terminály iSMP dodávané společností Ingenico, které jsou jako první na světě certifikované a schválené pro bezkontaktní platby přes rozhraní NFC. Terminály jsou vybavené i rozhraním pro platby kartou s EMV čipem či magnetickým proužkem.

Zúčtování karetních transakcí, tedy acquiring, bude probíhat prostřednictvím ČSOB. K akceptaci karet bude obchodníkům stačit jen malý přenosný terminál a jakýkoliv chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Android (od verze 4.1) nebo iOS (od verze 6) s datovým připojením, do kterého si nainstalují aplikaci. Ta nabídne prostředí a funkce běžné pokladny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).