Hlavní navigace

McAfee: riziko stažení malwaru z webu vzrostlo o 41,5 procenta

6. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost McAfee zveřejnila výsledky svého průzkumu Mapping the Mal Web Revisited zkoumajícím potenciální rizikovost jednotlivých geografických top-level domén resp. webů na nich běžících. Naše druhá výroční studie Mapping the Mal Web, popisující nejrizikovější a nejbezpečnější místa na webu, vede k závěru, že 19,2 procenta všech webových serverů v doméně .hk představuje pro uživatele webu bezpečnostní hrozbu, tvrdí Vladimír Brož ze společnosti McAfee. V pořadí druhou nejnebezpečnější doménou…

Společnost McAfee zveřejnila výsledky svého průzkumu Mapping the Mal Web Revisited zkoumajícím potenciální rizikovost jednotlivých geografických top-level domén resp. webů na nich běžících. Naše druhá výroční studie Mapping the Mal Web, popisující nejrizikovější a nejbezpečnější místa na webu, vede k závěru, že 19,2 procenta všech webových serverů v doméně .hk představuje pro uživatele webu bezpečnostní hrozbu, tvrdí Vladimír Brož ze společnosti McAfee. V pořadí druhou nejnebezpečnější doménou je letos Čína (.cn), kde toto číslo dosahuje 11 procent. Na opačném konci žebříčku bylo Irsko (.ie) vystřídáno Finskem (.fi). Doména Finska je pro návštěvníky nejbezpečnější vůbec a množství nebezpečných serverů zde činí pouze 0,05 procenta. Na druhém místě je z hlediska bezpečnosti doména Japonsko (.jp) shrnuje nejzásadnější informace Vladimír Brož.

Jak je na tom česká národní doména .cz společnost McAfee ve své zprávě pro média neuvádí. McAfee však tvrdí, že pravděpodobnost stažení spywaru, adwaru, virů nebo jiných typů malwaru během surfování na webu vzrostla meziročně o 41,5 procenta. V Evropě se podle zjištění McAfee meziročně výrazně zvýšil počet rizikových serverů v doméně Španělska (.es) a to prý o 91 procent. To však ještě nic není ve srovnání s Filipínami resp. jejich doménou .ph, kde údajně vzrostl meziročně podíl rizikových serverů o 270 procent. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).