Hlavní navigace

Média a svět nabídnou ozvěny Kulatého stolu

17. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 4. 2008

Pořad Média a svět se tuto neděli od 16:35 vrátí na ČT 24 k odborné konferenci serveru DigiZone.cz. IV. Kulatému stolu o digitalizaci bude věnovaná reportáž Petra Vybírala, ve které promluví vedoucí projektu Digitalizace České televize (ČT) Pavel Hanuš, generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, Petr SládečekFebio TV, šéfredaktor zpravodajství televize Z 1 Hanuš Hanslík i novináři z DigiZone.cz Jan Potůček a Jan Kálal.

cyber-obecný tip

Téma dílu pro tento týden si Média a svět vypůjčila z podtitulu IV. Kulatého stolu – je jím „Restart české digitalizace“. Ve studiu budou nad problematikou zavádění digitální televize v České republice diskutovat s moderátorem Václavem Sochorem technický ředitel ČT Rudolf Pop, ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací Kamil Levinský a generální ředitel televize Óčko Jiří Balvín.

Debatovat se bude o takzvané diginovele, řeč přijde na očekávaný Technický plán přechodu, hovořit se bude o přechodu z analogového na digitální televizní vysílání v širokém kontextu, slibuje tisková zpráva k pořadu a dodává otázky, na které budou Média a svět chtít znát odpověď: V jaké situaci se nachází nové digitální televizní stanice? Jaký je postoj současných komerčních vysílatelů? Jsou už zažehnány alespoň zásadní potíže celého procesu? Je závěr roku 2011 reálným termínem pro završení digitalizace v České republice? Kdy začne ČT budovat diskutovaný multiplex veřejné služby?