Hlavní navigace

Metropol TV chce být moderní televizí pro Pražany. Co jim nabídne?

20. 4. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
20. 4. 2011

Hlavní město Praha dlouhodobě trpí nedostatkem ryze metropolitního televizního kanálu. To by se mělo začátkem května změnit. Svůj start si na toto období naplánovala nová televizní stanice Metropol TV, za kterou stojí jeden ze zakladatelů hudební televize Óčko Jiří Němeček a bývalý reportér Novy Marek Vítek. Mezi významné představitele patří i Zdeněk Šámal, exředitel zpravodajského kanálu Z1.

K TÉMATU: Do Metropol TV míří známé tváře. S programem ji radí exšéf Z1 Šámal

Co divákům metropolitní televize nabídne? Především se chce zaměřit na informace z hlavního města – kulturu, společenský život, politiku, sport. Zpravodajství bude klást důraz na zábavnou a zajímavou formu. Počítá se s využitím moderních komunikačních prostředků, jako jsou Facebook nebo Twitter a pochopitelně také telefon a e-mail. Televize chce dát také divákům možnost do vysílání vstupovat přímo z jejich prostor, a to konkrétně redakce, kde si zájemce natočí vlastní příspěvek – jakási forma kdysi oblíbeného VOX populi, na které si určitě vzpomenou z 90. let diváci Novy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Metropol TV zahájila zkušební provoz v multiplexu 4 v Praze, Brně i Ostravě

Přesto, že televize bude vysílat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, na živo se bude vysílat od pondělí do pátku od sedmé hodiny informačním blokem Ranní ladění s moderátory Petrou Slancovou a Petrem Ticháčkem. Nebudou zde chybět informace z Prahy, události, počasí, přehled tisku, rozcvička, tip na dobrý oběd a další užitečné informace. Atraktivním prvkem ve vysílání by měli být takzvaní skútraři, kteří se budou připojovat do vysílání ve studiu přímo z terénu a oživí tak ranní proud informacemi přímo z ulic Prahy. Ráno budou fungovat především jako dopravní hlídka, ovšem své uplatnění najdou i po celý zbytek dne.

DOKUMENT: Programové schéma Metropol TV (PDF, 268 kB)

Pro matky na mateřské dovolené bude určený další blok – Supermáma – u kterého se budou v moderování střídat Monika Valentová a Eva Potužníková. Metropol označuje tento formát mottem: Není důležité zvítězit, ale nezbláznit se. Dámy by se měly dozvědět mimo jiné informace z oboru technologií, finančního poradenství, vzdělávání a tak dále. Dříve narozené potěší od 11 hodin Eva Jurinová se svým dvouhodinovým blokem Na vrcholu. Pořad určený pro cílovou skupinu aktivních diváků 50+ bude informovat o zdravém životním stylu, například dovolené, a nebude chybět ani kurz počítačové gramotnosti. Motto je pak příznačné: Nic nemusím, můžu cokoliv.

ČTĚTE TAKÉ: Retro Music TV slaví první narozeniny. Chystá několik novinek

Lifestylový magazín Lady „M“ bude určen především dívkám a mladým ženám ve věku od 20 do 45 let. Moderovat ho budou taktéž mladé dámy – Lenka Nechvátalová a Barbora Sedláčková. Divačky by se měly dozvědět, co mohou dělat v Praze – kam vyrazit a podobně. Tipy na večer přinese taktéž živě vysílaný magazín City koktejl, v němž nebudou chybět ani hosté. Bude určen ženám a mužům starším 15 let. Posledním živě vysílaným pořadem všedního dne bude od 21 hodin Pražení, které je jakousi přesmyčkou pražského paření. Půjde o talk show ve stylu dnes již neexistující Noci s Andělem, která se bude zabývat aktuálními problémy a reflektuje kulturní události v hlavním městě.

ICTZ23

KAM DÁLE: Digitální rozhlas odstartoval v Praze a Příbrami, už nejde o dočasný test

O víkendu se objeví na Metropoli většinou pouze reprízy, alespoň prozatím. Výjimkou budou pouze dva formáty, a to Pexeso a Pražská debata. V prvním případě půjde o dvouhodinový blok věnovaný dětem od čtyř do devíti let s Markem Vítkem. Pořad bude nejprve předtáčen, na živo by se měl vysílat od podzimu. Děti se mohou těšit například na představení loutkového divadla. Pražská debata se zatím bez bližších podrobností bude vysílat v neděli odpoledne se třemi reprízami. Stejný počet jich platí také pro Pexeso.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.