Hlavní navigace

Mezzo Live HD odstartuje 1. dubna. Vážní zájemci jsou v Česku čtyři

15. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 2. 2010

Nový francouzský hudební kanál Mezzo Live HD z portfolia společnosti Lagardère opět mírně posunul termín svého startu. Aktuální datum bylo nyní stanoveno na 1. dubna letošního roku. V současné době o tento program projevily vážný zájem tři až čtyři subjekty. Konkrétní jména vám bohužel nemohu sdělit, uvedla pro DigiZone.cz zástupkyně kanálu v České republice Štěpánka Červenková.

ebf - tip - debata

Podle aktuální prezentace společnosti, kterou má náš web k dispozici, by měl program vysílat plně nativní obsah, živé přenosy a také operu, balet a jazz. Co se týká zvuku, počítá se bohužel pouze se stereem. Program ale má nabídnout celou škálu titulků, např. francouzské, anglické, ruské nebo polské. Každý rok by se mělo v programu objevit 270 hodin nových pořadů v nativním HD. Vysílat se bude 24 hodin denně a distribuční trasa bude prostřednictvím satelitu Eurobird 9 (9 st. východně).

K TÉMATU:
Do Česka míří HDTV program s klasickou hudbou. Bude o něj zájem?
Start Mezzo HD se odkládá až na příští rok
Lagardère už má termín pro spuštění HD kanálu také v Česku

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).